Mõõdukalt tugev august

Raivo Sormunen 25. august 2006, 00:00

Viimased neli nädalat on möödunud pensioniraha kogujatele suhteliselt edukalt.

Osakute hinnatõus jäi 0,6-2,5% vahele. Kõikide fondide hinnaliikumist jälgiva EPI indeksi tõus ulatus pooleteist protsendini ehk sisuliselt said üle 6 mld kroonise koondmahuni jõudnud pensionifondid väärtpaberite hinnatõusust umbes 90 mln krooni juurde.

Lehekülje allservas oleva edetabeli aluseks on võetud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub igal kuul pensionisambasse 600 krooni (2+4% brutopalgast). Raha fondi laekumise päevaks on võetud see päev kuus, mil on emiteeritud kõige enam uusi fondiosakuid ehk päev, mil keskmine fondiomanik on kõige tõenäolisemalt osakud kontole saanud (viimane selline päeva oli 17. august). Samas on arvestatud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtmistasusid, mistõttu on veidi kehvemas seisus suuremate sisenemis- ja väljumiskuludega fondid.

Tabelisse pole lisatud viiendas voorus (enne 2005. aasta 31. oktoobrit) liitunuid, kes on jõudnud raha koguda alles pool aastat. Juhul, kui viiendas voorus osalejad saaks oma fondiosakud maha müüa ja rahaks teha, oleks nad kõik veel miinuses.

Hetkel on käimas kuues liitumisvoor, mille käigus on viimane võimalus 1968.-1970. aastal sündinutel. Liituda saab kuni 31. oktoobrini. Täpselt sama ajani on võimalus esitada avaldus ka neil, kes soovivad 2007. aastast suunata oma maksed uude pensionifondi või vahetada oma osakud hoopis teise fondi osakute vastu. Viimasel juhul peab osakuid olema vähemalt 500.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:13
Otsi:

Ava täpsem otsing