PTA aktsia kallines enim

Peeter Teder 25. august 2006, 00:00

Tallinna börsil püsis eile väikeinvestorite huvi PTA Grupi (endise Klementi) aktsia vastu ja aktsia kallines kõikidest aktsiatest kõige rohkem.

Väärtpaberi sulgemishinnaks kujunes 60,24 krooni (3,85 eurot) ja plussprotsente kogunes 11,6. Aktsiaga tehti ka enim tehinguid - 78. PTA aktsiat osteti-müüdi 900 000 krooni väärtuses. PTA puhul tuleb nentida, et aktsia võrdluslimiidi nihutamatajätmine börsi poolt tundus ennast õigustavat. Kui üleeile rallis aktsia poole tunniga kõik 15 protsenti üles, siis eile oli kauplemine rahulikum. Võib-olla vaatavad väikeinvestorid ka juba seda, mis hinnaga saab Alta Capital Partners plaanitavast emissioonist aktsiaid. Arvutused näitavad, et neile kujuneb ühe aktsia maksumuseks 39,11 krooni (2,5 eurot).

Positiivselt üllatas Eesti Ehitus, mis kallines päevaga 7,3 protsenti ja maksis 125,96 krooni (8,05 eurot). See on ka väärtpaberi läbi aegade kõrgeim sulgemishind. Aktsia käive ulatus 11,5 miljoni kroonini. Eesti Ehitus teatas mahuka ehituslepingu saamisest Tallinna lennuvälja rekonstrueerimiseks. Ehitusfirma puhul on viimasel ajal tulnud mitu head uudist, mis on aktsia hinna üles ajanud. Mulgi on Eesti Ehituse aktsiaid, kuid ei usu, et peadpööritav tõus kaua jätkub. Arvan, et juba lähipäevil võivad turul ülekaalus olla müüjad. Aktsiaid ma siiski veel müüa ei plaani, sest pikaajaliselt võivad ees seista veelgi paremad uudised.

Enimkaubeldud aktsia oli Tallinki aktsia, millega kaubeldi 22 miljoni krooni väärtuses. Suure osa käibest andis üks, järelkauplemise käigus sisestatud tehing 130 000 aktsiaga. Ühe aktsia hinnaks oli nimetatud tehingus 58,36 krooni (3,73 eurot). Laevandusfirma aktsia tõusis päevaga 1,9 protsenti, makstes 58,36 krooni (3,73 eurot).

Tallinki käitumine näitab, et käimasolev emissioon peaks õnnestuma. See, et nii jõuliselt turgu tehakse, peaks garanteerima ka, et suur osa emissioonist täis märgitakse. Märkimata jätavad üksnes väikeinvestorid, kelle jaoks märkimisõiguste müük oleks olnud liiga kulukas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:13

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing