Riho Sibul ja Robert Jürjendal panevad kitarrid koos kõlama

Mari Hiiemäe 25. august 2006, 00:00

Kontsertide seeria "Kitarride kooskõla" pakub kuulamisrõõmu kitarrimuusika-huvilistele, kes hindavad improvisatsiooni.

Koos musitseerivad kaks Eesti tuntud kitarrimängijat, Riho Sibul ning Robert Jürjendal. Esitamisele tulevad ainult omaloomingulised palad.

Kes siis Riho Sibulat ei teaks. Mitmetes vähem-rohkem skandaalsetes või legendaarsetes Eesti rokkmuusika-ansamblites on Sibula nimi figureerinud juba paarkümmend aastat.

Praegu seostatakse teda eelkõige ansambliga Ultima Thule, mille solist ja kitarrist ta on olnud 1990ndatest. Sibula karune hääl jääb isikupärasena meelde. See, et tal kitarr käes on, tundub endastmõistetav, kuigi alati ei jää mahti jälgida, mida ta sellega täpselt teeb.

"Kitarride kooskõla" esitleb Sibulat kitarristina, põhirõhk on instrumentaalmuusikal, kuigi esinemises jätkub kohta ka laulule. Robert Jürjendaliga on Sibul koos musitseerinud ligi 20 aastat. Jürjendal on sidunud end ansamblite Weekend Guitar Trio ja Fragilega ning osalenud ühtekokku 15 CD salvestamisel nii kitarristi kui ka heliloojana.

Mõlemal mehel on lisaks bänditööle jätkunud mahti omapäi otsinguteks ja uitamisteks helidemaailmas.

"Kitarride kooskõla" kujutab endast ühist rännakut muusikas. Olulisel kohal on improvisatsioonid, iga kontsert on uus, kattudes kava poolest teistega vast ehk ainult poole võrra.

Muusika sünnib kohapeal vastavalt hetkemeeleoludele, emotsioonidele, interjöörile.

Muusika on rahulik ja mõtlik, kuulaja tajub seda kahe üksmeelse inimese rahuliku jutustamisena, ainult et sõnade asemel kasutatakse helisid. Tasakaalukana kombitakse läbi olulised teemad, kord luues dialooge, kord võimendades üksteise sõnumit.

Kontsert nõuab esinejatelt pingsat süvenemist, et enda mõtetest ja muusikast ühisosa üles leida. Publikul on mõnevõrra lihtsam, temale jääb nautimisrõõm suurepärasest koostööst.

Laval sündiv on puhas kitarrimuusika, kasutatakse seitset-kaheksat erinevat pilli, nii akustilisi kui ka elektrikitarre.

Augustikuu jooksul plaanitakse selle pealkirja all veel kolm kontserti anda. Valikuga kontsertsarja lindistustest on sügisel kavas välja anda CD-plaat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing