Tallink võib oma aktsiad Nasdaqil noteerida

Tarvo Vaarmets 25. august 2006, 00:00

Nasdaqi kõrval kaalutakse ka teisi rahvusvaheliselt tuntud börse Londonis ja USAs, teatas firma eile Tallinna börsile.

Lepingu osapoolteks on Infortar, Citigroup Venture Capital International (CVCI) ja Amber Trust II SCA ning Enn Pant, Keijo Erkki Mehtonen, Ain Hanschmidt ja Kalev Järvelill n-ö asutajatena. Leping piirab ka nn asutajatel ning Infortaril aktsiate müügi ilma CVCI ja Amberi nõusolekuta, kui viimase kahe aktsiate koguarv ületab võrreldes täiendava emissiooni järgse seisuga 50%.

Suuraktsionärid märgivad uusi aktsiaid juurde ligikaudu 939 miljoni krooni (60 miljoni euro) eest, kusjuures CVCI ja Infotar investeerivad mõlemad ligikaudu 352 miljonit krooni ning Amber, Danske ja Firebirdi hallatavad fondid omakorda ligikaudu 235 miljonit krooni.

ASi Infortar juhatuse esimees Ain Hanschmidt avaldas head meelt tuumikaktsionäride CVCI, Danske ja Firebird osaluse suurendamise üle.

"Ma arvan, et Tallinki eduka arengu huvides on väga oluline aktsionäride hea koostöö ja ühtne arusaam ettevõtte tulevikustrateegiast," ütles Hanschmidt.

Ka CVCI juht Sunil Nair kinnitas, et Tallink on nende investeeringuid igati õigustanud.

"Tallink on üles näidanud suurepärast võimet eristada ja kasutada tegevuse arendamise võimalusi, millest viimaste näidetena võib esile tõsta Silja ning Saksamaa-Soome liini omandamist," lausus Nair ja lisas, et nende hinnangud Tallinki väljavaadete kohta on positiivsed.

Tallink loodab täiendavate aktsiate emiteerimisega teenida ligi 1,54 miljardit krooni, mida kavatsetakse kasutada Silja Line'i ostuks võetud laenu tagasi maksmiseks ja uuteks investeeringuteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:13

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing