Aivar Sõerd: IMF tunnustas Eesti majanduspoliitikat

25. august 2006, 14:50

Täna lõppes kümnepäevane Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) missioon Eestis, mille käigus toetas fond Eesti senist majanduspoliitikat.

Rahandusminister Aivar Sõerdi sõnul tunnustas IMF senitehtut, kuid tõi välja ka riskid. “Valitsus peaks kindlasti hoiduma liigsest rahulolust saavutatuga ja tegema Eesti edu jätkamiseks pingutusi,” ütles Sõerd. Tema kinnitusel ei ole valuutafondi poolt välja toodud riskid rahandusministeeriumile uudiseks ning neile viidati ka ministeeriumi värsket majandusprognoosi esitledes.

Sõerd rõhutas IMFi nõuannetest eelkõige eelarvepoliitikaga seonduvat. “See on Eesti majanduspoliitikas põhiline hoob, millega on võimalik vähendada haavatavust välistegurite suhtes, samuti piirata sisenõudlust ja mõjutada inflatsioonitempot. IMFi soovitus selle kohta, et eelarvepositsiooni peaks veelgi tugevdama, on kindlasti õigustatud,” ütles Sõerd.

Rahandusminister tõdes rahuloluga, et valitsuse fiskaalseisu paranemine ja eelarvepositsiooni jätkuv tugevnemine on ka lõppraportis märkimist leidnud. “Seda pole olnud lihtne saavutada, oleme pidanud pingutama kulutuste kontrolli all hoidmiseks ja suuna võtmiseks eelarve ülejäägile. Rõhutan, et see pingutus ei tähenda, nagu tohiks praegu saavutatuga rahul olla – peame edasi pingutama, et eelarvepoliitika ei süvendaks, vaid leevendaks riskide realiseerumise tõenäosust.”

Aivar Sõerd märkis, et raportis on positiivselt ära märgitud uus riigi eelarvestrateegia, mis on ka ministri hinnangul tänavuse aasta üks olulisemaid edasiminekuid.

Eurole ülemineku kohta antud soovituste osas kinnitas rahandusminister, et oleme juba alustanud analüütilise tööga, et suurendada euroalaga kiire liitumise tõenäosust.

“Konkreetne näide on tihe koostöö Euroopa Komisjoniga, kellega meil on ühine rakkerühm (task force). Nagu ka teisipäeval öeldud, tuleb valitsus selle teema juurde tagasi pärast seda, kui meil on olemas Euroopa Komisjoni ja Eesti Panga sügisesed prognoosid,” lisas Sõerd.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing