EPL: Rämpspost võib viia Eesti Posti kohtusse

25. august 2006, 07:32

Tarbijakaitseamet on valmis Eesti Posti kohtusse andma, kui see ei lõpeta rämpsposti viimist kirjakastidesse, mille omanikud adresseerimata posti ei soovi.

Teravalt juba mõnda aega kõneks olnud probleemis, mida arutab täna ka Eesti Posti nõukogu, on Eesti Post vastamisi tarbijakaitseameti ja sideametiga. Viimati mainitud süüdistavad postifirmat seaduserikkumises ja eraomandi puutumatuse põhimõtete eiramises, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kui inimene paneb oma kirjakastile mis tahes rämpspostist keelduva teate või keelab oma kirjakasti adresseerimata reklaami panemise kas või suusõnaliselt, siis peaks Eesti Post seda aktsepteerima. 'Kõikidele teistele rämpsposti laialikandjatele sellest piisab. Ainult mitte Eesti Postile,' ütles tarbijakaitseameti peadirektor Helle Aruniit.

Eesti Post nimelt leiab, et rämpspostist keeldumiseks peab inimene tegema kirjaliku avalduse, mille alusel ta saab postkontorist vastava kleebise, mille kleebib kirjakastile. Kusjuures see ei või olla mis tahes kleebis, vaid peab olema Eesti Posti kleebis. 'Miks peab inimene Eesti Posti pilli järgi tantsima, miks nad aktsepteerivad ainult omaenda kleebist?' küsis Aruniit ning kinnitas, et amet kaalub firma kohtusse andmist. 'Loodame siiski, et ei pea seda tegema.'

Eesti Posti nõukogu esimehe Jüri Ehasalu väitel olevat rämpsposti probleem kunstlikult tõstatatud ning praegune avalduse ja kleepsu süsteem pidavat toimima. 'Kui igasuguseid erilisi kleepse hakatakse panema või kui keegi naabri kiusamiseks kleepeka ta kirjakastile paneb, kes selle segaduse eest siis vastutab?' küsis Ehasalu.

Teiste Eesti Posti nõukogu liikmete hinnangul probleem siiski on, ja tõsine probleem. 'See, et tähtsaid kirju pannakse rämpsposti sekka, on lubamatu,' ütles Kristiina Ojuland.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing