PM: Kätest seotud riigifirma vaatab pealt kaitsealuse Neitsitorni lagunemist

25. august 2006, 07:52

Riigi Kinnisvaraga Tallinna Neitsitorni kordategemiseks rendilepingu sõlminud ettevõtja ei ole ehitist remontinud ning keeldub ka mälestist tagasi andmast.

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) saatis juba jaanuaris Andres Shapurale kirja, milles ütles lepingu üles, sest ettevõtja jättis rendimaksed tasumata ning pole lasknud Neitsitorni remontida, mistõttu ehitis laguneb jätkuvalt. Shapura aga keeldus torni vabastamast ning nõnda andis RKAS halduskohtusse avalduse, et kaitsealuse linnamüüri osa tagasi saada, kirjutab Postimees.

RKASi kommunikatsiooni- ja turundusjuht Madis Idnurme sõnul on riigifirma torni käekäigu pärast mures, kuna aga ettevõtja neid sinna ei lase ja hoonet ei vabasta, pole firmal võimalik torni ka korda teha.

RKASi esindajad pääsesid torni üle pika aja alles eelmisel nädalal, kui linna kultuuriväärtuste ameti muinsuskaitseosakonna juhataja Boris Dubovik saatis Shapurale kirja, et torn on kaitse all ja tal on seaduslik õigus sinna pääseda.

'Pilt oli masendav, sest ventilatsioon ei tööta ja seinad hallitasid ning krohv oli sealt suurte tükkidena maha kukkunud,' kirjeldas Dubovik Neitsitorni olukorda. 'Põrandalauad mädanevad, torud roostetavad.'

Dubovik lisas, et olukord tornis üha halveneb ning selle korda tegemine kallineb. 'Kui praegu kulub selleks, et see korda teha, umbes kümme miljonit krooni, siis näiteks kaks aastat tagasi oleks piisanud kolm korda vähemast rahast,' märkis ta.

Vanalinnas asuva Romale restorani juhina tuntud Shapuralt ei õnnestunud Postimehel eile Neitsitorni kohta kommentaare saada. 30. novembril toimub halduskohtu eelistung, kus RKAS nõuab, et Shapura torni võimalikult kiiresti vabastaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing