Uuring: Tartu lapsevanemad panevad kooliks ettevalmistusele suurt rõhku

Airi Ilisson 25. august 2006, 09:50

Tartu 1. – 3. klassi õpilaste vanemate küsitlusest selgus, et lastel kulub koduste tööde tegemiseks poolteist kuni viis tundi päevas.

Küsitluse tulemustest selgus, et lisaks lasteaiale on paljud lapsed käinud eelkoolis, huviringides ning eraõpetaja juures.

Selgus, et õpilaste kodustele õppetöödele kulub väga palju aega – maksimaalselt tegeletakse õppetööga viis tundi päevas. Keskmiselt tegelevad 1.-3. klassi õpilased õppetööga päevas 1 tund ja 36 minutit, seda ka 1. klassis, kus sotsiaalministri määrusega kehtestatud normi kohaselt ei peaks üldse koduseid töid andma.

Üldiselt on vanemad kooli erinevate valdkondadega suhteliselt rahul, suurem osa lapsi käib koolis üsna meelsasti ja ka räägib koolist enamasti head.

Tartu linnavalitsuse haridusosakonna märtsis korraldatud uuringu käigus küsitleti 15 Tartu munitsipaalüldhariduskooli 1502 esimese kuni kolmanda klassi lapsevanemat.

Euroopa Liidu rahastatud uuringu eesmärgiks oli ühelt poolt saada lapsevanematelt tagasisidet lasteaias toimuva kooliks ettevalmistamise kohta ning teiselt poolt selgitada välja lapse kooliminekuga seotud probleemid, kooli valikut mõjutavad tegurid ning rahulolu kooliga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing