Eesti Põlevkivi uus juht ihkab ettevõttes põlvkonnavahetust

Piret Reiljan 28. august 2006, 00:00

"Eesti Põlevkivil on käsil kaks suurt projekti: üks uuendab maa-alust kaevandamistehnoloogiat, teine aga maapealset kombainimeetodil kaevandamist," rääkis Eesti Põlevkivi uus juht Kaljuvee.

Tehnoloogilisi uuendusi kirjeldas Kaljuvee näiteks sellega, et enam ei liigu kaevurid maa all väikeste rööbastel vagunitega, vaid nii tööjõudu kui ka kaevandatud materjali transpordivad kiired ja efektiivsed bussid.

Kaljuvee peab tähtsaks ka põlvkonnavahetust ettevõttes. "Ma ei räägi ainult Eesti Põlevkivist, vaid ka meie tütarettevõtetes on noored mehed peale kasvamas," sõnas ta.

Eesti Põlevkivil on kolm tütarettevõtet: Põlevkivi Kaevandamise AS, AS Põlevkivi Raudtee ja AS Mäetehnika.

Küsimuse peale, kas konkurss Eesti Põlevkivi juhi kohale oli tugev, hakkas Kaljuvee naerma. "Mina ja teine senine juhatuse liige Enn Loko pakkusime üksteise võidu teineteist ettevõtte juhiks. Nõukogu otsustas minu kasuks," meenutas Kaljuvee enese juhiks valimist.

Eesti Põlevkivi nõukogu liikme ja Eesti Energia juhi Sandor Liive sõnul oli nõukogu otsus üksmeelne. "Kõige tähtsam on see, et pärast suvel toimunud traagilisi sündmusi jätkaks ettevõte stabiilselt," sõnas Liive.

Uus juht valiti kahe senise juhatuse liikme hulgast ning Kaljuvee kasuks rääkis Liive sõnul pikaajaline kogemus autoõnnetuses hukkunud endise juhi Mati Jostoviga ühes meeskonnas töötamisel. "Kui laeva kapten hukkub, siis jätkab enesestmõistetavalt tööd tema meeskond," ütles Liive.

Eesti Põlevkivi uus juht on pikaaegne teenekas Keskerakonna liige ning 2002. aastal pakkus Keskerakond Kaljuveele ka rahandusministri kohta, millest viimane siiski loobus.

Eesti Põlevkivi nõukogu laiendas möödunud reedel ka ettevõtte juhatust, kuhu senise juhatuse liikme Enn Loko kõrvale kinnitati ettevõtte finantsdirektor Jaano Uibo ja arendusdirektor Erik Väli.

Kokkuvõtvalt arvas Kaljuvee, et Eesti Põlevkivi jätkab oma tegevuses sama liini, mis aasta eest sai koos Mati Jostoviga välja töötatud. "Laev tuleb kursil hoida," märkis Kaljuvee.

Ligi seitse aastat Eesti Põlevkivi juhtinud Mati Jostov hukkus liiklusõnnetuses tänavu 25. juulil. Mati Jostovi juhtimisel sai Eesti Põlevkivist kasumlik ettevõte, milleni viis eelkõige kulude kokkuhoid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing