Pinged Iraani ümber tõstsid kulla hinda

Peeter Teder 28. august 2006, 00:00

Kuld kallines reedel nii New Yorgis kui ka Londonis, sest kardeti, et pinged Iraani tuumaprogrammi ümber suurenevad. Tegemist oli esimese tõusuga viimase viie kauplemispäeva jooksul.

USA ja Prantsusmaa teatasid, et Iraan pole peatanud oma tuumaprogrammi isegi pärast majandussoodustuste pakkumist. USA ja mõned Euroopa riigid arvavad, et Iraan tahab rahumeelse tuumaprogrammi varjus arendada välja tuumarelva.

Poliitiliste pingete kuhjumisel ostavad mõned investorid kulda, kuna arvavad, et kulla väärtus kahaneb teiste varaklassidega võrreldes vähem. Viimase jooksva aastaga on kulla hind tõusnud 43%.

"Me valmistume järjekordseks väärismetallide hinnaralliks," ütles uudisteagentuur Bloombergile investeerimisfirma Puru Saxena tegevjuht Puru Saxena. "Kulla hinda toetavad halvad geopoliitilised tingimused ehk pinged Lähis-Idas."

Kollase metalli detsembrikuise tarnetähtajaga tulevikutehingute hind tõusis 0,3% ning oli 630,50 dollarit unts.

Sellise hinnaga oli kuld eelmise nädala lõikes 1,6 protsenti plussis. Tegemist oli ka esimese nädalase tõusuga viimase kolme nädala jooksul.

12. mail saavutatud viimase 26 aasta kõrgtasemest, 732 dollarilt untsist, on kulla hind kukkunud 14%. Samas on see 14. juunil aset leidnud viimase kahe kuu madalseisust saati tõusnud 16%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing