Google'i uus teenus pakub Microsoftile tõsisemat konkurentsi

28. august 2006, 11:55

Internetifirma Google Inc üritab uue tarkvarapaki abil siseneda jõulisemalt Microsofti kõrvale äri- ja haridusturule, kirjutab The Wall Street Journal.

Google kasutab ära juba olemasolevad rakendused ja koondab nendel põhineva tarkvara ühtsesse tarkvarapaketti 'Google Apps for Your Domain', pakkudes sellega konkurentsi Microsofti toodetele. Pakett võimaldab eri organisatsioonide liikmetel kasutada e-kirja, kalendri, online-suhtluse ja veebilehtede loomise teenuseid. Oluline erinevus Microsofti tarkvarast on asjaolu, et rakendused töötavad Google"i enda serverites, mitte kliendi arvutis. See säästab tarbijat rakendusele vajamineva tark- ja riistvara haldamisest.

Nimetatud tarkvarale on veebruaris plaanitud ka järg, mis keskendub peamiselt internetipõhisele e-kirja teenusele.

Google Enterprise"i tegevdirektori Dave Girouardi sõnul on tarkvarapakkide täiustamiseks ruumi küll ning väga tugevat konkurentsi ta Microsofti toodetele ei näe, sest mõned organisatsioonid hakkavad tõenäoliselt kasutama mõlema ettevõtte rakendusi koos.

Microsofti äristrateegia juht Alan Yates ütles, et ei tea, millises mahus Google"i uus teenus Microsofti toodetega konkureerima hakkab. 'See sõltub paljus nende sihtturust,' kommenteeris Yates.

Veel sel aastal loodab Google suurte organisatsioonide jaoks lisada tasulisse paketti 'Google Apps for Your Domain' uusi funktsioone nagu suuremate andmemahtude salvestamine ja tehniline tugi.

Google"i aktsia tegi reedel Nasdaqi börsil läbi pea märkamatu languse ja sulgus 373.26 USA dollari tasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing