Kinnisvaraärimees Martin Napa remondib Purdi mõisa

28. august 2006, 11:14

Sel kevadel alustas kinnisvaraärimees Martin Napa 4 miljoni krooniga ostetud Purdi mõisa remonti, mida oli juba viis aastat lubanud, kirjutab Järva Teataja.

Paide vallavolikogu müüs 2001. aastal Purdi mõisa Osaühingule Tähepark tingimusel, et uus omanik investeerib mõisa viie aasta jooksul 5 miljonit krooni. OÜ Tähepark kuulub Mai-Liis ja Martin Napale ning Ameerika Ühendriikides Delawares registreeritud firmale Lotus Est Development LLC.

Tähepargi esindajana lubas Martin Napa kohe peale mõisaostu vormistamist vanasse kooli- ja rahvamajana kasutatud hoonesse muuseumi, kõrtsi ja restorani teha, mis oleks tööd pakkunud 15 inimesele.

Esimesed aastad kulusid järelemõtlemiseks ja koht vajas hingamist, rääkis Napa Järva Teatajale möödunud teisipäeval. Praeguseks on aknad vahetatud ja remondimehed troimetavad fassaaditöödega.

Järva Teataja märgib, et Napa rõhutas Purdi mõisast rääkides, et see pole pelgalt kinnisvaraarendus. ”See on koht, kus vaim ja mateeria võiksid kokku saada,” selgitas Napa. ”Lugege mu viimast raamatut ”Elu valem”, see on üks märk ideedest, mille najal on siinsed projektid üles ehitatud.”

Tänavu aprillis võttis kaitseplitsei Martin Napa kinni altäemaksu vahendamiselt kohtunik Ardi Šuvalovile. Kohtualuselt välja pressitud summa ulatus viie miljoni krooni kanti. 'Kõikidele küsimustele leiate vastuse, kui loete mu raamatut 'Loomine',” selgitas Napa tookord.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing