PM: Sõerd ei pea aktsiiside kiiret tõusu võimalikuks

28. august 2006, 07:33

Kuigi Rahvusvaheline Valuutafond IMF soovitas Eestil aktsiise tõsta, ei usu rahandusminister Aivar Sõerd, et seda oleks võimalik kiiresti teha.

IMFi esindajad esitasid reedel oma kümme päeva kestnud missiooni lõppedes esialgse kokkuvõtte Eesti majanduspoliitilisest olukorrast, milles rõhutati vajadust säilitada tugev eelarvepositsioon, mis põhineb kulutuste piiramisel, kirjutab Postimees.

Teiseks soovitas IMF võimalikult kiiresti alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiise tõsta, sest selle mõju inflatsioonile oleks siis kõige suurem ajal, kui eurole üleminek on nagunii Eestile kättesaamatu.

Rahandusminister Sõerd ütles, et kuigi IMFi soovitusi võetakse tõsiselt ja kaalutakse igat pidi, ei pea ta tõenäoliseks, et kiiret aktsiiside tõstmist oleks oodata.

'Me mängime kõik mudelid kõigepealt läbi ja juba oleme seda teinudki,' märkis Sõerd, kes rõhutas, et tubakaaktsiisi puhul on mahajäämus euroliidu miinimumtasemest kahekordne. 'Seepärast ei ma pea põhjendatuks viia aktsiisimäär kohe ELi miinimumtasemele,' selgitas ta.

Sõerdi sõnul tekitab aktsiiside tõstmise puhul probleeme ka maksumaksja nn õiguslik ootus, samuti tuleb aktsiiside tõstmisega seonduvat arutada opositsiooniparteidega. 'Seda ei saa kergekäeliselt otsustada,' lisas ta.

Samas tunnistas ta mõned päevad varem toimunud rahandusministeeriumi majandusprognoosi tutvustusel, et inflatsiooni väljavaade oleks Eestil oluliselt parem, kui kavatsetud aktsiisitõus oleks varem siiski ära olnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing