Tartu ringtee silla eelprojekt läheb maksma ligi 13 miljonit krooni

28. august 2006, 14:03

Tartu linnavalitsus hakkas koostama Ringtee silla eelprojekti, mille kogumaksumuseks on praeguste arvestuste järgi 12 898 513 krooni.

Linnavalitsuse teatel otsustati osaleda Tartu Ringtee silla ja juurdepääsude ehitamise eelprojektis juhtpartnerina. “Praeguste hinnangute järgi on Ringtee sillal kui kogu piirkonna arengu jaoks väga olulisel ühendusteel head võimalused toetuse saamiseks,” ütles abilinnapea Anto Ili.

Projekti taotluse esitamiseks on vajalikud mitmed eeltööd: eelprojekti ja detailplaneeringute koostamine, mida rahastakse koostöös Tartu naabervaldade Tartu valla ja Ülenurme vallaga.

Tartu linn finantseerib eelprojekti 950 000 krooniga, sealjuures on linna mitterahaline panus 100 000 krooni. Eelprojekti käigus tehakse geodeetilised ja geoloogilised uurimistööd ning koostatakse teeprojekt, mis sisaldab nii jalakäijate tunnelit, Ringtee silda, sadevee kanalisatsiooni kui ka tänavalgustust. Taotluse esitamiseks tellitakse eskiislahenduse koostamine ASilt K H, liikluskorralduse analüüs OÜ-lt Stratum ja tasuvusanalüüs APIK Partnerilt. Taotluse koostamist koordineerib Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing