Euro jeeni suhtes soodsas seisus

Raivo Sormunen 29. august 2006, 00:00

Euroopa ühisraha kerkis eile päevasiseselt Jaapani jeeni vastu rekordilise tasemeni, kuna turgudel spekuleeritakse, et Euroopa Keskpanga intressitõsted ületavad lähitulevikus Jaapani Keskpanga poolset tegutsemist.

Investorid kasutavad Jaapani madalaid intressimäärasid ära jeenilaenude võtmiseks, mille järel vahetatakse saareriigi valuuta näiteks eurode vastu, mis kõrgemat tootlust pakub.

Eile hommikul käis valuuta ära 149,96 jeenil euro kohta (0,1043 krooni jeeni). Tegemist on ühisvaluuta jaoks tugevaima tasemega pärast selle sündi 1999. aasta jaanuaris.

Kui finantsuudisteagentuuri Bloomberg poolt küsitletud analüütikud prognoosivad, et Euroopa Keskpank tõstab aasta lõpuks baasintressimäära 3%lt 3,5%le, siis investorite hulgas tõuseb veendumus, et Jaapani Keskpank jätab vähemalt käesoleva aasta lõpuni baasintressimäära 0,25 protsendi peale. Intresside tõusu usku vähendas tõusva päikese maal juuli inflatsiooninumber, mis ulatus võrreldes aastatagusega ajaga vaid 0,2%ni (analüütikud olid oodanud keskmiselt 0,5%st intresside tõusu).

Kahe aasta pikkuse tähtajaga Saksa ja Jaapani võlakirja tootluse vahe kärises eile 2,85%ni, mis on suurim lõhe pärast 2002. aasta detsembrit.

Jeeni peale ei panusta ka jaapanlased ise, kes ostsid möödunud nädalal välisriikide võlakirju 546 miljardi jeeni eest enam, kui nad neid müüsid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing