Ukraina endine peaminister läheb vangi

ÄP 29. august 2006, 00:00

Pavlo Lazarenko, kes oli Ukraina peaminister 1996-1997, mõisteti süüdi 29s väljapressimist, rahapesu, pettust ning varastatud vara ülekandmist puudutavas punktis, vahendas Moscow Times. Lazarenko advokaadil ei õnnestunud kohut veenda, et Ukrainas oli postkommunistlikus kaoses aktsepteeritav, et poliitik teenis kõrvalt miljoneid, kirjutas leht.

"Ukrainas pole seda liiki kohtuasju olnud," kommenteeris politoloog Mihhailo Pohrebinski. "Sellel on sümboolne tähendus: korruptsioon on karistatav - ja kui mitte Ukrainas, siis mujal."

Kiievi ärimehe Jegor Khmelko sõnul pole Lazarenko saatus niivõrd hämarate äritehingute, kuivõrd poliitilise valearvestuse tulemus. "Ta poleks pidanud Ukrainast põgenema. Kõik need, kes teenisid riigi tasemel pettusega suuri summasid, on nüüd võimul," ütles ta.

Süüdistuse järgi pressis Lazarenko peaministriks olles Ukraina ärimeestelt välja 30 miljonit dollarit ning omandas pettusega riiklikust farmist 12 miljonit dollarit, vahendas Bloomberg. USA prokuröri väiteil kandis Lazarenko miljoneid dollareid üle Antigua, Šveitsi ja USA pankadesse.

"Lazarenko kuritarvitas oma ametiposti isiklikuks rikastumiseks Ukraina rahva arvel ning püüdis seejärel kasutada USAd ja selle pangasüsteemi turvalise sadamana," ütles USA advokaat Kevin V. Ryan.

Lazarenko advokaat lubas kohtuotsuse edasi kaevata.

Lazarenko arreteeriti 1999. aastal sisenemisel USAsse ning viibis 2003. a juunini vangis. Sealt edasi on ta olnud koduarestis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing