Euroopa börsid: domineerivad positiivsed sõnumid

29. august 2006, 13:12

Kaevandusfirma Antofagasta ja ehitusmaterjalide tootja CRH üle ootuste head majandustulemused on andnud täna Euroopa börsidele tuge tõusuks.

Rekordiline vase hind aitas tõsta Antofagasta poolaastakasumit 78 protsenti 652,6 miljoni dollarini. Aktsia on lisanud oma hinnale Londoni börsil 1,4% ja liigub 439 pennil.

Iiri ehitusmaterjalide tootja CRH poolaasta kasuminumber hüppas 33% ja ulatus 396,8 miljoni euroni. Ettevõtte tulemusi toetas teede ja mitte-eluruumide ehitamine USAs, mis tõstis nõudlust kruusa, tsemendi ja asfaldi vastu.
Aktsia on hinnale lisanud 0,5% ja liigub 26,30 eurol.

Positiivsust on lisanud ka Saksa tarbijate usaldusindeks, mis tõusis käimasoleval kuul peaaegu viie aasta kõrgeima tasemeni.

Üle ei saa vaadata ka eile 2,6% odavnenud nafta hinnast, mis on täna aidanud taas kaasa sektoritele, mis palju kütust tarbivad.
Näiteks võib tuua Euroopa suuruselt kolmanda lennufirma British Airways, mis liigub täna viimase viie ja poole aasta kõrgeimal tasemel (2,3%, 407 pennil).

Euroopa aktsiaturgu laialt kajastav Stoxx 600 indeks lõpetas eile viimase kolme kuu kõrgeimal tasemel ja on oma juunikuus saavutatud põhjast kerkinud juba 11 protsenti.
Stoxx 50 indeksisse kuuluvatest ettevõtetest on siiani oma teise kvartali tulemustega ootusi ületanud koguni 73% firmadest. Kui nii hea tulemuste sadu jätkub tuleb sellest tulemuste poolest ligi kolme aasta positiivseim kvartal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing