Lasnamäe paekarjäärist huvitub kolm firmat

29. august 2006, 11:15

Tallinna linnavalitsuse teatel laekus Lasnamäe paekarjääri ala korrastaja ja hoonestaja leidmiseks välja kuulutatud konkursile kolm pakkumist.

'Arvestades esitatud eskiislahenduste sisukust võib konkursi igati õnnestunuks lugeda,' ütles abilinnapea Taavi Aas. 'See, et esitati tervelt kolm pakkumist, näitab, et potentsiaalsetele pakkujatele põhjendamatult kõrgete nõudmiste esitamise väitel ei ole alust.'

'Pakkujatele esitatavad kõrged nõudmised tulenevad vajadusest linna jaoks oluline piirkond kiiresti ja kvaliteetselt välja ehitada,' põhjendas Aas.
Abilinnapea sõnul saab enampakkumise kohtus vaidlustamisele vaatamata komisjon ka pakkujatega eelläbirääkimised maha pidada. 'Küll aga ei ole võimalik enne kui kohus tõkendi maha võtab parimat lõplikku pakkumist välja selgitada ja parimaks osutuva pakkujaga lepingut sõlmida,' nentis Aas.

Alale hoonestusõiguse seadmise eesmärgiks on kujundada endisest paekarjäärist heakorrastatud atraktiivne puhkeala. Hoonestusõiguse omandaja peab Pae puhkeala kompleksselt heakorrastama, endise paekarjääri puhastama ning kinnistule infrastruktuuri ning muud vajalikud ehitised rajama. Vastutasuks saab hoonestaja võimaluse osale alast korterelamud rajada.

'Elanike arvult Tartuga võrreldaval Lasnamäel puudub teiste linnade ja ka teiste Tallinna linnaosadega võrreldav oma puhkeala,' nentis Aas. 'Nagu näiteks on Tartus Toomemägi või Nõmmel Glehni park või Viljandis lossimäed.'

Samas esitas OÜ Primos Tallinna Halduskohtule kaebuse, milles taotles Lasnamäe endise paekarjääri alale hoonestusõiguse seadmiseks eelläbirääkimistega pakkumise korraldamise tühistamist, väites, et pakkujatele on esitatud põhjendamatud nõudmised.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing