Noorteöö seab alkoholiga kauplemisele lisapiirangu

29. august 2006, 12:54

Seoses teist aastat toimuva üritusega Tallinna noorteöö peavad Tallinnas asuvad kauplused 15. septembril alkohoolsete jookide müügi lõpetama juba kell 20.00.

Tallinna linnavalitsus teatas, et kavatseb homsel istungil võtta vastu korralduse peatada Tallinna haldusterritooriumil asuvates kauplustes majandustegevuse registris alkohoolse joogi jaemüügi õiguse kohta tehtud märke kehtivus 15. septembril 2005 kella 20.00 kuni 23.00, mis sisuliselt tähendab, et alkoholimüügi keeluaeg algab sel päeval tavapärasest kolm tundi varem.

Korralduse aluseks on Noorteööd korraldava MTÜ Igiliikur ettepanek. Alkoholiseaduse § 36 lg 1 punkti 3 kohaselt võib kohalik omavalitsus avaliku korra tagamise huvides peatada alkohoolse joogi jaemüügi kuni peatamise tinginud asjaolu äralangemiseni.

'Samasugust alkoholi müügikeeldu rakendati ka möödunud aastal toimunud esimese Tallinna Noorteöö ajal ning see andis häid tulemusi,' ütles abilinnapea Kaia Jäppinen. 'Noorteöö ürituste toimumise ajal oli politsei andmetel Tallinnas tavapärasest rahulikum ja turvalisem.'

Sel aastal on Noorteöö üritused laienenud üle linna ning kõikides linnaosades on õhtu- ja öötundidel avatud noorte kooskäimise ja sportimise kohad - noortekeskused, spordi- ja kultuuriasutused, raamatukogud. Noorteööga näidatakse eeskuju, et lõbusalt saab aega veeta ka ilma alkoholi, tubaka ja narkootikumideta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing