SLÕL: Linnaametnik pääses kriminaalasjast

29. august 2006, 08:16

Paide maatehinguid käsitlevat kriminaalasja arutanud kohus lõpetas kriminaalasja linnavalitsuse IT-nõuniku suhtes avaliku huvi puudumise tõttu.

2004. jaanuaris müüdi Paides riigi korraldatud oksjonil seitse krunti, mille uued omanikud tegid sama aasta suvel rahaks, kirjutab SL Õhtuleht.

'Nimelt olid leitud inimesed, kes said piiratud enampakkumisel osaleda ja nõustusid krunti müüma,' rääkis Lääne ringkonnaprokurör Merike Lugna SL Õhtulehele.

Süüdistuse järgi ostsid krundid oma laste seaduslike esindajatena esialgsetelt omanikelt Paide linnavalitsuse IT-nõunik Peeter Läll ja OÜ Investeris töötav Jüri Hiienurm. Uurimine tuvastas, et tegemist on kelmusega grupi poolt, rääkis prokurör, kes esitas Lällile ja Hiienurmele süüdistuse kelmust käsitleva paragrahvi järgi ning saatis asja kohtusse.

Asja arutanud Pärnu maakohtu Paide kohtumaja lõpetas Lälli ja Hiienurme suhtes kriminaalmenetluse avaliku huvi puudumise tõttu. 'Küll kohustas kohus Lälli tasuma hiljemalt tuleva aasta 6. jaanuariks riigituludesse 41 318 krooni ning Hiienurme 47 028 krooni,' ütles prokurör.

Samas kriminaalasjas oli uurimise all veel teisigi inimesi, kuid ka nende suhtes lõpetas prokurör avaliku huvi puudumise tõttu menetluse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing