Maire Milder hindab sisemist rahulolu

Ketlin Priilinn 30. august 2006, 00:00

Maire Milderi sõnul on kindlasti ettevõtte edu aluseks olnud Baltika ise ning tema turud, sealhulgas kohalik Eesti turg.

"Samuti mängib olulist rolli meie selge strateegiline nägemus sellest, kuhu tahame jõuda ja eesmärgikindlus ning ka tiimi areng," ütleb Milder. "Meie inimesed on väga õppimisvõimelised."

Maire Milder märgib, et rõivatööstuses ei olegi tegelikult väga keeruline konkurentsis püsida.

"Meie tegevus pole sugugi vaid originaalkollektsioonide loomine, vaid väga olulisel kohal on ka jaekaubanduse osa edendamine," selgitab Milder. "Selleks peab olema toode, mida müüa, pood, kus müüa, ning klient, keda teenindada. Tundub lihtne, aga tegelikult on selle taga suur ja terviklik süsteem." Ta lisab, et palju on konkurentsis püsimisele kaasa aidanud hästi välja kujunenud firmastruktuur - selged bränditiimid, rahvusvahelisel tasemel sisseostu ja varude juhtimine, professionaalsed turuorganisatsioonid ja kõrgetasemeline arendusgrupp.

"Et turul edukas olla, on oluline, et see kõik need alalõigud oleksid hästi kaetud," kinnitab Milder.

Milder räägib, et töötab vastavalt kehtestatud strateegiatele ning seetõttu näeb lähitulevik ette aastate 2006-2008 plaanide elluviimist. "Kuna meie brändid üha tugevnevad, peaksime suutma peatselt ka suuremaid kauplusi luua ja nendega opereerida," märgib ta.

Elu suuremateks saavutusteks peab Milder võimaluste rakendamist ja väljakutsete elluviimist. "Minu jaoks oli oluline võimalus olla Montoni kaubamärgi loomise juures, see oli väga võimas periood," räägib Milder. "Hindan väga ka seda, et sain töötada Baltikas just firma jaoks pöördelisel ajajärgul - tootjast jaekaupmeheks saamisel."

Milder kinnitab, et karjäär tähendab tema jaoks arengut, eneseteostust ja saavutatuga rahulolu. "Inimene võib ju seista ametiredeli ükskõik kui kõrgel pulgal, aga kui ta neid väärtusi ei tunneta, mis karjäärist siis juttu saab olla?" arutleb ta. "Minu jaoks on äärmiselt oluline sisemine rahulolu ja pean seda tähtsaks ka oma töötajate juures. Kui ikka silm on säramas, kiirgab seda rahulolu kaugele."

Töö- ja pereelu ei ole Milderi arvates raske omavahel ühendada. "Need on ju kaks täiesti erinevat elu," ütleb ta. "Ma ei too isiklikku elu tööle kaasa ning tööd isiklikku ellu samuti mitte."

Milder on ülikoolis lõpetanud geograafia-bioloogia eriala ning hiljem ka töötanud mitmeid aastaid õpetajana.

"Olen hariduselt metoodik ja õpetaja amet meeldis mulle väga," tunnistab ta. "Aga jõudsin ennast selles valdkonnas realiseerida - andsin välja geograafiaõpiku ja töövihiku seitsmendale klassile." Milder märgib, et haridussüsteem oli tema jaoks liialt seisev vesi.

"Ma ei olnud tüüpiline õpetaja, vaid võtsin vastu palju uuendusi ning oleksin seda veelgi teinud, kui süsteem oleks võimaldanud," räägib Milder. "Kuna see võimalik ei olnud, muutusin ma rahulolematuks ja olin valmis uuteks väljakutseteks." Milder leiab, et enda tasakaalus hoidmiseks on vajalik omada erinevaid hobisid. "Lahutamatuks osaks minust on saanud igahommikune jooga, raamatute lugemine ja fotograafia," ütleb Milder. "Fotoaparaat on mul igaks juhuks alati käekotis."

Maire Milder armastab aktiivset puhkust ja nädalavahetusi koos perega. "Tegelen tennise, mäesuusatamise ja jalgrattasõiduga, armastan avastada uusi kohti ja elamusi," ütleb ta. "Ka meeldib mulle väga suviti Pärnu turul käia ja värskest kraamist hõrgutisi valmistada."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing