Valitsus hakkab arutama kantsler Kallase küsimust

Väinu Rozental 30. august 2006, 00:00

"Etteheidete aluseks on koostöö mittesujumine, mis puudutab näiteks kirjavahetuse õigeaegset liikumist, valitsuse tööplaani täitmist, eelnõude liikumise tempot ja ministeeriumi kommunikatsioonitegevust," refereeris ministeeriumi kommunikatsiooninõunik Priit Simson minister Mailis Repsi esildise sisu. "Oma vastulaused on kantsler Kallas üles ehitanud vaatepunktist, et kelle vastutada üks või teine konkreetne etteheite punkt tegelikult on."

Samas keeldus ministeerium avalikustamast nii ministri Repsi esildise kui ka Kallase vastulausete tekste, muutes need paberid avaliku teabe seaduse 35. paragrahvi 2. lõikele osundades ametisisesteks dokumentideks. Üleeile rahuldas riigisekretär Heiki Loot haridus- ja teadusministeeriumi palve salastada kantslerivahetust puudutavad dokumendid. "Need dokumendid muutuvad avalikuks teabeks pärast valitsuse otsust," lisas Simson.

Jaan Kallase sõnul on ta keeldunud lahkuma vabatahtlikult. "Minu ettepanek on jätkata ministriga koostööd, sest ma ei näe ühtki põhjust, miks mitte seda teha," jäi Kallas napisõnaliseks. "Olen seadusest lähtuvalt kasutanud võimalust esitada etteheidetele oma vastuväited ja järgnevalt on pall valitsuse käes."

Kas Kallase vabastamise küsimus lülitatakse valitsuse neljapäevase istungi päevakorda, selgub täna keskpäevaks, kui peaminister kinnitab päevakorra.

"See punkt läheb ametlikku päevakorda, kui vajalikud materjalid jõutakse komplekteerida," ütles eile valitsuse meedianõunik Martin Jashko. "Kui ei jõuta, on kaks võimalust - arutelu lükkub edasi või võetakse istungi alguses Repsi taotlusel siiski erakorralise punktina arutelule."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing