Venemaa on esimene triljonidollariline arenev turg

Romet Kreek 30. august 2006, 00:00

"Venemaal on suur potentsiaal," ütles East Capital Asset Managementi fondijuht Jacob Grapengiesser Bloombergile. "Venemaal on poliitiline stabiilsus, majandus on tugev. Asjad lähevad paremaks mitte ainult turu, vaid ka inimeste jaoks."

Venemaa aktsiaturul toimuvat kajastav RTS-indeks on 12 kuuga tõusnud 88 protsenti. Vene gaasimonopol Gazprom on 276,9 miljardi dollari (3,4 triljoni krooni) suuruse turuväärtusega maailmas suuruselt kolmas ettevõte, jäädes maha vaid Exxon Mobilist ja General Electricust. 16. augustil tõusis Venemaa ettevõtete aktsiate turuväärtus rekordilise 946,2 miljardi dollarini, mis on 15 protsenti enam suuruselt järgmisest arenevast turust Lõuna-Koreast. Lõuna-Korea aktsiaturu tipp on jäänud maisse.

Paljude investorite hinnangul on Venemaa aktsiaturu 942,2 miljardi dollari suurune turuväärtus liialdatud, sest selle hulka on arvestatud ka riigile kuuluvad aktsiad, millega tehinguid teha ei saa. Nii näiteks kuulub Vene riigile enam kui 85 protsenti Rosneftist, üle 50 protsendi Gazpromist ja ligi 64 protsenti Sberbankist.

Indeksiarvestaja MSCI on vaid vabalt kaubeldavate Venemaa aktsiate turuväärtuseks arvutanud 178 miljardit dollarit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing