Rahandusministeerium sai 46 valitsusvälist ettepanekut struktuuriraha kasutamiseks

30. august 2006, 10:22

Rahandusministeeriumi teatel tuli EL struktuurivahendite jagamiseks 46 valitsusvälist ettepanekut, kuue aasta jooksul on kasutada 53,2 miljardit krooni.

Möödunud nädalal lõppes Euroopa Liidust aastatel 2007-2013 laekuvate struktuurivahendite kasutamiseks koostatud rakenduskavade kommenteerimisvoor, mis oli eelnevalt kestnud juba kuus nädalat.

Rakenduskavasid valmistavad rahandusministeeriumi koordineerimisel ette haridus- ja teadusministeerium, keskkonnaministeerium ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostöös teiste asjaomaste ministeeriumidega.

Siim Sikkut rahandusministeeriumi riigieelarve osakonnast ütles, et kokku laekus kommentaare ja ettepanekuid 46 valitsusväliselt organisatsioonilt ja isikult, paljudelt neist rohkem kui ühe rakenduskava kohta. Lisaks esitasid oma ettepanekud ka mitmed ministeeriumid ja nende allasutused.

Täiendatud rakenduskavad on plaanis valitsuskabinetile aruteluks esitada oktoobris, siis avalikustatakse rahandusministeeriumi koduleheküljel koos täiendatud eelnõudega ka partneritelt laekunud kommentaarid ja ministeeriumide vastused neile. Valitsuse sihiks on esitada rakenduskavad Euroopa Komisjonile 2006. aasta lõpuks.

Enim kommenteeriti inimressursi arendamise ning ettevõtluse, infoühiskonna, transpordi ja energeetika infrastruktuuri arendamise rakenduskavasid. Elukeskkonna arendamise rakenduskava kommenteeriti 22 juhul. Hariduse ja teadus- ja arendustegevuse ning tervishoiu ja hoolekande infrastruktuuri arendamise rakenduskava kommenteerijaid oli 14.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing