Soome ajaleht: Eesti firma hakkab esimese välisfirmana Soomes teid hooldama

30. august 2006, 17:58

ASi Teho puhul on tegemist esimese korraga, kui Soomes usaldatakse teehooldus välismaisele ettevõttele, vahendab Postimees Online ajalehte Helsingin Sanomat.

Eesti ettevõte AS Teho sõlmis Lääne-Soomes lepingu Kankaanpää linna ja Veteli valla omavalitsustega ning hakkab alates oktoobrist vastutama kohalike teede hooldamise eest.

Soome ajaleht märgib seejuures, et konkursi võitnud AS Teho on praegu erakapitalil põhinev ettevõte, mis kunagi kuulus riigi omandisse ja sai Soome maanteeametilt humanitaarabi korras kasutatud teepuhastusmasinaid.

Firma üks omanikest Heikki Anipai sõnul Soome vanu kasutatud masinaid siiski ei saadeta, vaid sinna telliti uhiuus tehnika Sisu tehasest Soomes. Ettevõte palkab lepingu tarbeks Soomest ka ligi 30 uut töötajat, sealhulgas mitmeid selliseid, kes enne töötasid Soome maanteid hooldava ettevõtte palgal.

Ühtekokku antakse lepingu kohaselt Eesti firma hoole alla ligikaudu 1500 kilomeetrit teid. 800 kilomeetrit teid on Kankaanpää ja 700 kilomeetrit Veteli piirkonnas.

Soome maanteeametis tekitas teede korrashoiu usaldamine Eesti ettevõttele üllatust ja põhjustas pikki arutelusid.

Asutuse Pori ja Kankanpää piirkonna juhi Pentti Raekallio sõnul on selle põhjuseks asjaolu, et seni on Soome ettevõtjad läinud Eestisse, kuid nüüd on vastupidi.

Raekallio sõnul on eelarvamused Soomes niivõrd tugevad, et praegu oli isegi võrdlemisi keeruline leida kohalikke töötajaid, kes sooviksid asuda Eesti ettevõtte teenistusse.

AS Teho loodab aga oma haaret Soomes edaspidi hakata ka laiendama, esmajärjekorras soovitakse saada leping teede korrashoidmiseks veel kahes piirkonnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing