Hewlett-Packardi uus kaamera vähendab fotode usutavust

ÄP 31. august 2006, 00:00

Hewlett-Packardi uus pilditöötlust võimaldav fotoaparaat on teravdanud fotode usutavuse probleemi.

Uude HP R927 digitaalsesse fotoaparaati, mis ka Eestis müügil, on sisse ehitatud võimalus käigupealt pilte töödelda. Erinevate efektide hulka kuuluvad näiteks pildistatud isiku saledamaks tegemine või pildi tonaalsuse muutmine.

Need omadused vabastavad paljusid huvilisi näiteks Photoshopi kasutamisest, et oma pilte paremaks muuta. Samas aga tähendab selliste võimaluste kasutajatele lähedamale toomine, et üha suurem hulk pilte saab tulevikus olema ebatõepärasemaks muudetud.

See tähendab, et inimesed saavad hõlpsamini oma mälestusi roosilisemalt talletada, kui nad seda on, või internetis endast kergelt ilustatud kujutist levitada.

Digitaalse fotograafia tuleku ja arvutitöötluse populaarsemaks muutumisega on pilt aga samas üha vähem usutavaks muutunud.

News.com.com kirjutab, et Bostoni ülikooli fotoajakirjanduse professori Peter Southwicki sõnul on inimesed seaduse valdkonnas mures, kas fotot saab enam üldse tõendina kasutada, eriti kui nüüd saab juba valetada lihtsalt pilti tehes. "Vanasti oli pildist originaal, nüüd enam mitte. Pildistamine kui tööriist tõendusmaterjali pakkumiseks ei pruugi peagi enam eksisteerida," lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing