Rapla Dairy nõuab eksjuhilt 800 000 krooni

Anne Oja 31. august 2006, 00:00

Pankrotihaldur Peeter Allikvere ütles, et Haidary kulutas ettevõtte raha krediitkaardiga ning võttis pangast ka sularaha välja. Senini pole mees tõestanud, et ta kasutas 823 422 krooni ettevõtte huvides.

"Pangaväljavõtetest pole näha, mida ta selle raha eest ostis," rääkis Allikvere. Samas on pankrotihalduritel siiani säilinud lootus raha pessa tagasi võita. "Kui poleks lootust, poleks me tohtinud ka hagi esitada," kommenteeris Allikvere.

Eile Rapla kohtumajas toimunud istungil võttis kohus vastu täiendavaid dokumente, Haidaryt ennast kohal polnud. Järgmise istungi peab kohtunik Indrek Saar oktoobri teises pooles.

Varem on Allikvere öelnud, et Haidary kasutas piimakombinaadi raha ka oma Saku villa ehitamiseks. Imposantne villa kanditi pankrotiohus firmast osaühingu Trendler bilanssi. Rapla Dairy pankrotistus 2003. aasta algul.

Haidary alustas Eestis äri 1990. aastate keskel. Talle kuuluv Lacto võttis rendile pankrotiohus Rapla piimakombinaadi, mille territooriumile rajati Eesti moodsaim piimapulbritööstus. Moodne tööstus läks maksma ligi 200 miljonit krooni. Ehituseks ja sisseseadeks laenas raha Hansapank.

2002. aasta lõpus soovis valitsus anda Haidaryle Eesti kodakondsuse. Tema eriteeneks peeti piimatööstuse rajamist ning 10 miljoni krooni investeerimist Saku valla elamuehitusse. Investeering elamuehitusse osutus hiljem Haidary isiklikuks majaks.

Haidary ärid kiskusid kiiva pärast seda, kui ilmnes, et Lacto müüs Eesti toodangu pähe imporditud ja kohapeal ümber pakendatud kaupa. Et kahjunõuetest ning pankrotist pääseda, kantisid Haidary ning Hansapank Lacto vara ASi Rapla Dairy.

Praegu majandab Raplas asuvat piimatööstust Vene kapitalil põhinev Estmilk Production OÜ.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing