Saku Õlletehase kvartalikasum kasvas üle 43%

Tarvo Vaarmets 31. august 2006, 00:00

Maksude-eelse kasumi võrdlemine annab õlletootja käekäigust õiglasema ülevaate, sest möödunud aastal maksis Saku väljamakstud dividendide pealt tulumaksu teises kvartalis, sel aastal aga esimeses.

"Saku Õlletehase 2006. aasta esimese kuue kuu tulemus on hea, see peegeldub ka ettevõtte tegevuskasumis. Saku Õlletehase strateegia keskenduda kasumlikule mahtude kasvule on olnud tulemuslik. Tõime teises kvartalis turule kõik planeeritud uuendused nii jookide sortimendi kui ka pakendite osas. Tänaseks on ellu viidud ka õlletehase strateegilised otsused logistika efektiivsemaks muutmisel," kommenteeris aruandes Saku Õlletehase juhatuse esimehe kohusetäitja Janno Veskimäe.

Saku Õlletehase kvartalikäive suurenes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 15,5 protsenti ja ulatus 224,9 miljoni kroonini. Kuum suvi ja jätkuvalt kasvav tarbimine lubas esimesel poolaastal müüa 42 miljonit liitrit jooke ehk 7,6 protsendi võrra rohkem kui mullu samal ajal.

"Teises kvartalis reageeris õlletehas kiiresti tööjõuturu olukorrale, mis suurendas küll värbamis- ja palgakulusid tootmises ja logistikas, kuid tagas suvel tehase töövõime erakordselt suurte mahtude juures," kommenteeris Veskimäe nõudluse kasvust tingitud asjaolusid.

Eesti joogiturg kasvas igas segmendis, suurimat tõusu näitas jätkuvalt kiiresti arenev long drink'ide turg, mis aasta esimesel poolel kosus 34 protsendi võrra. Jookide turul kinnitab Saku tugevalt kanda uute toodetega, näiteks tuldi välja kirsimaitselise siidriga KISS Cherry ning edukaks on osutunud uudne gaseeritud vee ja puuviljaveini segu KISS Spritzer.

Saku aktsia on juba pikemat aega olnud korralikus tõusutrendis, jõudes uute kõrgusteni just teise kvartali heade tulemuste ootuses. Aktsia sulgus eile enne tulemuste avaldamist Tallinna börsil 174,93 krooni tasemel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing