ShieldsUpiga saab testida ühenduse turvalisust

Enn Heinsoo 31. august 2006, 00:00

Veebipõhise turvalisuse testimise tööriistaga ShieldsUp saab kontrollida oma tulemüüri ja operatsioonisüsteemi turvalisust.

GRC (Gibson Research Corporation) kodulehelt leiab kõige muu huvitava seast vahendi, millel saab lasta arvutisse sissetungimist üritada. Automatiseeritud tarkvara proovib sel juhul kõikide teie arvuti võrguportidega ühendust saada ning näitab, millistega see õnnestus.

Lisaks pakutakse ka juhiseid, mida teha, et tuvastatud turvaprobleemist vabaneda ning selgitatakse, millest probleem tekkida võib.

Selleks, et testi läbi viia, minge loo lõpus mainitud kodulehele ning vajutage "proceed". Sõltuvalt teie lehitsejast võidakse küsida ka kinnitust jätkamiseks, nõustuge. Seejärel on uuel lehel näha väikest sissejuhatavat teksti teemasse ning võimalusi oma arvuti testimiseks. Samuti on lehel allpool toodud viidad artiklite juurde, kus selgitatakse võhikule, milles turvalisuse probleemid seisnevad ja mida tuleb enda kaitsmiseks teha.

Näiteks vajutades testi "Common ports", sondeeritakse teie arvutit tüüpiliste võrguportide ulatuses ning kuvatakse avatud ning suletud võrgupordid ning pakutakse võimalusi probleemide lahendamiseks.

Mõne teise testi tegemiseks on kõik nupud lehekülje all ääres olemas ja on ka võimalus back-nupuga eelmisele lehele liikuda. Lisaks saab proovida, kas teile teatud liiki spämm saaks sisse tulla või testida oma arvutit spetsiifiliste probleemide osas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing