Börsiülevaade: investorid avastasid Harju Elektri

31. august 2006, 14:57

Tänase päeva üllataja oli Harju Elektri aktsia, mis tegi 8,2% hüppe ja lõpetas 3,9 eurol (61,02 kroonil) ehk kõrgeimal tasemel pärast mai algust.

Tundub, et investorid taasavastavad unustuse hõlma vajunud ettevõtteid. Kui elektriseadmete tootja avaldas augusti alguses tugevad kvartalitulemused, siis tõusis aktsia paari päevaga 6-7%. Seejärel aga ettevõte unustati ja väärtpaber langes taas tulemuste eelsele tasemele.
Selline paistab olevat ka paljude teiste Tallinna börsi väiksemate aktsiate saatus.
Investorid ründavad aktsiaid valikuliselt ja hooti, et neid taas mõneks ajaks unustada ja seejärel taasavastada. Pidevat jõudu ehk raha igale poole ei jagu.
See loob aga näiteks head võimalused pikemaajalistele investoritele, kes mõtlevad oma peaga ja koos massidega aktsiaid ei osta.

Eile pärastlõunal tugeva kvartalikasumiga välja tulnud Saku Õlletehas kosus 0,6%, peatudes 11,25 eurol (176,02 kroonil).
Päeva alguses käis aktsia ära ka uuel rekordtasemel 11,66 eurol (182,44 kroonil).
Saku Õlletehase kvartalikäive kasvas 15% ja maksude-eelne kasum tõusis 32,6 miljonilt 46,8 miljoni kroonini (43%).

Eile ühes tulemustega kasumihoiatusega välja tulnud Viisnurga aktsia alustas päeva ligi 8 protsendise langusega, kuid päeva lõpus leiti tasakaalupunkt 2,07 eurol (32,39 kroonil) ehk 4,6% miinuses.

Viisnurga kvartalikäive kahanes 1% võrra ja maksude-eelne kasum tõusis 2,7 miljonilt 3,4 miljoni kroonini. Kasum polnud ettevõtte arvates piisavalt suur saavutamaks käimasoleva aasta 16-18 miljoni kroonist kasumiprognoosi ning eesmärki alandati 12-14 miljonini.

Omasin ka ise Viisnurga aktsiaid, kuid müüsin need tänase päeva alguses maha, kuna mu ootused olid firma suhtes kõrgemad. Isiklikult häiris mind kasumiprognoosi langetamise juures toodud põhjused, milleks nimetati aasta alguse külma ilma ja maikuus toimunud põlengut. Kõik need sündmused olid nimelt ammu juba selja taga 19. mail, mil ettevõtte oma kasumiprognoosi kinnitas.

Samas ma arvan, et ettevõte oli uue kasumiprognoosi andmisel pigem konservatiivne ning see suudetakse täis teha. Uue indikatsiooni saab ettevõte arengu kohta aga umbes kolme kuu pärast, kui avaldatakse uus kvartaliraport.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing