Öösel põles muinsuskaitse all olev Tartu jaamahoone, kahtlustatakse süütamist

31. august 2006, 08:34

Täna öösel süttis põlema muinsuskaitse all olev Tartu jaamahoone, kahtlustatakse süütamist, teatas Kuku raadio.

Tulekahju, mille tulemusena hävis ajaloolise jaamahoone varikatusega perroon, jaamahoone ise jäi sisuliselt katuseta ning sai veekahjustusi, kustutati täna hommikul kella 7.39ks.

Õnnetuses ei saanud keegi viga, kahtlustatakse hoone süütamist. Tulekahjust Tartu jaamahoones teatati päästeametile täna öösel kell 2.25.

Tartu jaamahoone kuulub Rein Kilgile ning varikatuse lubanud Kilk korda teha veel sel aastal. Kilgile kuulub ka jaamahoone kõrval asuv pagasiait. Mõni kuu tagasi teatas Tartu linnavalitsus, et Kilgi esindajad on pakkunud välja uue arusaama ajaloolise jaamahoone kasutamisest, mis peaks muutuma kunsti- ja kultuuriürituste paigaks ning restoraniks. Välja pakutud kava kohaselt võiks reisijate teenindamiseks vajalikud ruumid võiksid paikneda kõrvalasuvas pagasiaidas. Pagasiaida restaureerimine algab kava kohaselt järgmisel aastal ja valmib aasta lõpuks.

Jaamahoone ja pagasiaida projekt peaks valmima tänavu. Jaamahoone töömahukas restaureerimine peaks lõppema 2008. aastal.

Kilk ostis Tartu jaamahoone 2003. aasta septembris tingimusega, et seal säilivad reisijate teenindamiseks vajalikud ruumid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing