PM: Väikseim risk vaeseks jääda on pensionäripaaril

31. august 2006, 08:49

Suurimas vaesuses elavad üksikvanemaga pered ja tööealised üksikud inimesed, kõige vähem varitseb vaesumisoht pensionäripaari.

Sotsiaalministeeriumi uuringu järgi on absoluutses vaesuses ehk alla vaesuspiiri elavate perede osakaal Eestis viimase nelja-viie aastaga ligi poole võrra kahanenud, kirjutab Postimees.

Kui veel 2000. aastal elas absoluutses vaesuses üle veerandi peredest, siis 2004. aastal oli neid 14 protsenti, kelle sissetulek pereliikme kohta oli väiksem toonasest elatusmiinimumist ehk 1836 kroonist kuus.

Suurimaks vaesuse riskiteguriks viimastel aastatel on 2000.–2004. aastat hõlmava uuringu autori Ene-Margit Tiidu sõnul tõusnud Eestis pere ülalpidaja töötus. Kui perepea kaotab töö, langevad vaesusse kõik pereliikmed.

Sotsiaalminister Jaak Aab ütles uuringut kommenteerides, et vaesus on Eestis vähenenud tänu aktiivsemale tööjõupoliitikale. «Kui uuring hõlmaks ka juba 2005. ja 2006. aastat, oleks tulemused veel paremad,» viitas Aab.

Elanikkonna kihistumine ja suhteline vaesus püsib aga Eestis juba aastaid sama. Tiidu sõnul peetakse suhteliselt vaeseks neid, kelle sissetulek on kuni 60 protsenti mediaanist ehk summast, millest täpselt pooled inimesed teenivad rohkem ja pooled vähem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing