Stora Enso Timberi Eesti tootmisele anti FSC-sertifikaat

31. august 2006, 12:26

Stora Enso Timberi Eesti tootmisüksused on saanud ühise FSC järelevalvesüsteemi sertifikaadi, teavitas ettevõte.

Sertifikaat hõlmab Imavere, Paikuse, Näpi ja Sauga saeveskeid, Imavere talatehast, Viljandi ja Imavere komponenditehaseid ning ettevõtet Puumerkki AS. Eestis olid FSC-sertifikaadi varem pälvinud ettevõtte Imavere ja Näpi saeveskid.

Eestis on ligikaudu pool Stora Enso Timberi kasutatavast toormaterjalist imporditud. Kodumaistest FSC-sertifikaadiga metsadest pärineb 15% toormaterjali kogumahust. Vastavalt sertifitseerimisreeglitele saavad saeveskid kanda FSC-märgi sama suurele osale oma toodetest. Lätis ja Leedus on kuni 50% ettevõtte saeveskites ja tehastes kasutatavast toormaterjalist sertifitseeritud.

Stora Enso Timberi aastane tootmisvõimsus Eestis on 900 000 m3 saematerjalitooteid, millest pool on järelvääristatud tooted. Põhiturud on Eesti, Jaapan, USA, Saksamaa, Soome, Holland ja Austraalia. Ettevõte annab Eestis tööd enam kui 800 inimesele.

Enamik Stora Enso Timberi 27 tootmisüksusest suudab toota FSC- või PEFC-sertifitseeritud (PEFC - Metsasertifitseerimiskavade Tunnustamise Programm) tooteid. Sertifitseeritud toodete saadavust piirab eelkõige Balti riikides ja Venemaal aga sertifitseeritud allikatest pärinevate palkide kättesaadavus. Sertifitseeritud allikatest pärinevate toodete osakaalu tõstmiseks toetab Stora Enso kõiki usaldusväärseid metsasertifitseerimisskeeme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing