Uuring: 80% edukate ettevõtete tippjuhtidest kaasab töötajaid otsustamisse

31. august 2006, 10:07

Organisatsioonide edukus sõltub paljuski tahtmisest ja oskusest kaasata töötajaid otsustamisse, 80% edukatest firmajuhtidest teevadki seda.

Eesti Konverentsikeskuse teatel selgus sel suvel Fastleader.com ja TNS Emori poolt Baltimaade tippjuhtide seas läbiviidud uuringust, et 80% edukate ettevõtete tippjuhtidest kaasab alluvaid otsustemisse.

Uuringus, mis viidi läbi parimate juhtimispraktikate leidmiseks, osalesid kolme Balti riigi TOP 500 (allikas: Eestis Äripäev, Lätis Dienas Bizness, Leedus Verslo Žinios) ettevõtete ja silmapaistvate avaliku halduse organisatsioonide tippjuhid.

Neist 4/5 kaasavad alluvaid planeerimis- ja otsustusprotsessidesse. 'Edukate organisatsioonide juhid usuvad, et inimeste kaasamisse kuluv aeg tasub pikemas perspektiivis ennast ära. Seda tasub meeles pidada kui näiteks koostatakse 2007. aasta plaane,' märkis uuringu korraldaja Endrik Randoja.

Lisaks inimeste suunamisele ja juhendamisele keskendus uuring innustamise, tõhustamise ning tööst taastumise parimate praktikate leidmisele. Uuringus osalemise aktiivsus vastas ootustele kõigis kolmes Balti riigis ja Eestis oli vastajaid, hoolimata suvekuudest ning uuringu mahukusest, pea kaks korda rohkem kui korraldajad lootsid. Eestis vastas pea iga kolmas küsitlusankeedi saanud juht, kokku 375 tippjuhti.

Uuringu korraldaja Endrik Randoja sõnul on juhtide aktiivsus selgitatav sellega, et taoline uuring viidi läbi esmakordselt ning küsimustiku koostamisel kasutati tippjuhte. Seetõttu oli vastajatel lihtne küsimustega samastuda, end ära tunda ja oma arvamust avaldada. “Ootame põnevusega, kuidas suhtutakse uuringu tulemustesse, kui juba protsess ja küsimustik ise on tekitanud nii palju huvi,“ tõdes Endrik Randoja.

Uuringu terviktulemused avaldatakse Fastleader Tartu Juhtimiskonverentsil 7.-8. septembril Vanemuise Kontserdimajas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing