Tallinki aktsiaid märkis 3436 investorit

Tarvo Vaarmets 01. september 2006, 00:00

Pakkumise peakorraldaja Hansapanga aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Linnu sõnul märkis uusi aktsiaid kokku 3436 isikut. Valdava enamuse ehk 95% aktsiatest märkisid aga institutsionaalsed investorid.

Kokku investeerisid aktsionärid Tallinkisse täiendavalt1,48 miljardit krooni.

"Institutsionaalsete investorite tagasiside oli positiivne, mis tagas ka emissiooni edukuse," kommenteeris Lind, kes külastas emissiooni tutvustamise käigus koos ettevõtte juhtidega mitmeid uusi ja potentsiaalseid investoreid Helsingis, Stockholmis, Londonis ja Viinis.

Tallinki juhatuse liige Andres Hunt kinnitas, et ettevõte on emissiooni tulemusega rahul. "Täname kõiki aktsionäre usalduse eest. Meie jaoks on oluline, et investorid jagavad juhtkonna nägemust ja on orienteeritud mitte lühiajalisele spekulatiivsele tulule, vaid usuvad Tallinki väärtuse kasvu," ütles Hunt teates.

Eile kaubeldi Tallinna börsil esimest päeva ka 27 miljoni uue Tallinki aktsiaga lühinimetuse TAL3T all. Pärast aktsiakapitali suurendamise kannet äriregistrisse saavad uued aktsiad nimetuse TAL2T. Olemuselt on ettevõtte põhinimetuse all kaubeldav TAL1T ning hiljem emiteeritud TAL2T ja hetkel ka TAL3T võrdsed väärtpaberid, mida eristab vaid dividendiõigus, kui dividende üldse maksta otsustatakse. Tallinki juhatuse tänane seisukoht on, et 2005./06. majandusaasta eest dividendide maksmiseks aktsionäride üldkoosolekule ettepanekut ei tehta.

Emissioonist saadud raha kavatsetakse kasutada ettevõtte arengu toetamiseks ning Superfasti laevade ja Silja Line'i ostmise katmiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing