Tele2 alustas 3,5G-võrgu testimisega

01. september 2006, 10:53

Eestis suuruselt teine mobiilsideoperaator Tele2 testib Tallinna kesklinna piires kiiret andmesideteenust võimaldavat 3,5G-võrgu.

Kommertskasutuseks kavatseb Tele2 avada 3,5G-võrgu tänavu neljandas kvartalis, laiendades seda ka mujale Tallinnas.

'Võtame 3,5G arendamist tasa ja targu. Leviala kasvab koos teenust toetavate telefonide ja lisateenuste hulga kasvuga, aga ka telefonide hinna taskukohaseks muutumisega', ütles Tele2 juhatuse esimees Toomas Tiivel. 'Suurt rõhku peame panema uue tehnoloogia klientidele arusaadavaks ja käepäraseks tegemisega. Ainuüksi suurest kiirusest pole kasu, kui puuduvad rool ja pedaalid.'

Testvõrku võivad pääseda ka Tele2 kliendid, juhul kui telefon toetab 3G-tehnoloogiat. Teenuse testimisel kehtivad Tele2 klientidele nii kõneaja kui ka andmeside puhul tavapärased GSM-võrgu hinnad. Kui uue võimaluse proovimiseks huvi puudub, tuleb telefoni automaatse võrguvahetuse vältimiseks valida võrgurežiimiks 2G- või GSM-võrk.

3,5G ehk HSDPA tehnoloogial põhinev võrk lubab andmesidekiirust kuni 1,8 Mbit/s, samuti erinevaid uusi teenuseid, nagu videokõne ja mobiil-TV.

Lisaks 3,5G võrgu ehitamisele jätkab Tele2 investeeringuid enimlevinud GSM levialasse. Tele2 on tänavu 8 kuuga investeerinud uute GSM-levialajaamade rajamisse ligikaudu 66 miljonit krooni, avades kokku 41 uut levialajaama. 2006. aasta lõpuks on plaanide kohaselt Tele2 GSM-leviga kaetud 99 protsenti Eestimaast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing