Kütusemüüjad langetasid reedel bensiini hinda

ÄP 04. september 2006, 00:00

Esimesena hinda langetanud Neste Eesti ASi peadirektor Indrek Kaju ütles, et kütuse hinna langetamise tingis sisseostuhindade langus. "Tegu ei ole mingi kampaaniaga, see on lihtsalt meeldiv kokkusattumus piduliku kooli algusega," ütles Kaju. Kui kaua hinnad madalal püsivad, sõltub arengutest naftatoodete turul Euroopas.

Futura 95 Euro maksis Nestes 13,4 krooni.

Viimase kolme nädalaga on bensiini hind Neste tanklates langenud 1,65 krooni võrra.

ASi Alexela Oil juhatuse liige Ain Kuusik ütles, et Alexelagi läheb Neste Eesti algatatud hinnalangusega kaasa. "Kindlasti läheme kaasa, turg ei võimalda meil müüa, kui nii suured hinnalangused on," ütles Kuusik.

Ka Olerex ja Statoil langetasid reedel kõigi bensiinide hindu 55 sendi võrra, mis on lisa viimase kolme nädala jooksul toimunud 1,1kroonisele hinnalangusele.

Olerexi turundusjuhi Antti Moppeli sõnul andis hindade langetamiseks võimaluse jätkuvalt soodne konjunktuur maailmaturul, kus valitsevad positiivsed meeleolud.

"On piisavas koguses naftat ja nafta töötlemise võimsust. Tänu hooaja lõppemisele väheneb USAs nõudlus bensiini järele. Samuti on laos piisavalt nii naftat kui ka naftaprodukte," märkis Moppel.

"Läheneval sügistalvel suureneb põhjapoolkeral nõudlus kütteõli järele, mistõttu diislikütuse hind ei lange samas tempos bensiiniga. Kui USAs ei ole täna kütteõli müügimahud veel suurenenud, siis Euroopas on talvevarude sisseost alanud, mis on suurendanud nõudlust diislikütuse järele," lisas turundusjuht.

Statoili juht Helle Kirs-Toiger ütles, et muudatused maailmaturuhindades määravad autokütuste jaehinna Eestis, sest siin müüdavad autokütused hangitakse Euroopa tootjatelt.

Pliivaba bensiini 95 jaehind kerkis suuremate kütusemüüjate automaattanklates ajaloo kõrgeimale tasemele 15,05 kroonini liiter juuli keskel, mil hulgihind Rotterdami sadamas kerkis 7,70 kroonile liiter. Nädalavahetuseks oli bensiiniliitri hind Rotterdami sadamas langenud 2 krooni võrra, 5,70 kroonile liiter.

Nafta ja naftasaaduste hinnad Rotterdami sadamates on Põhja-Euroopa baashindadeks, mille põhjal kütusefirmad lepivad kokku omavaheliste tehingute hinnad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing