Eesti MTV alustab täna hilisõhtul

04. september 2006, 11:55

MTV alustab Eestis täna kell 22, uut kanalit on näha nii kaabel-, digi- kui ka satelliittelevisiooni vahendusel. Esialgu Viasati vahendusel MTV Eestit ei näe.

MTV teatel alustavad üheaegselt kolm uut kanalit, MTV Eesti, MTV Latvia ja MTV Lietuva, mis kannavad koondnime MTV Baltic.

'MTV Londoni peakontor nimetab meid 'Maagiliseks Baltikumiks', kuna suutsime kanali käivitada poole aastaga, samas kui Türgi MTV püüab käivituda juba teist aastat,' kommenteeris MTV Networks Baltic tegevjuht Marius Veselis.

Baltikumis tehti programmivaliku jaoks ka erinevaid sihtgrupipõhiseid uuringuid ning nende tulemusena hakkab MTV Eesti telekanal näitama 70% muusikat ning 30% saateid. MTV Eesti kanalis hakkab vähemalt 20% programmist olema kohalik. See sisaldab nii uudiseid, reportaaže, edetabeleid kui ka muid saateid. Ülejäänud programmi täidavad rahvusvahelised MTV muusika- ja meelelahutussaated koos eestikeelsete subtiitritega. Muusikavideotest näidatakse esialgu 5-10% ulatuses kohalikku materjali.

MTV Eesti VJd Kadri Bussov ja Martin Veisman valiti konkursil üle 1700 kandidaadi seast.

Esmakordselt läks MTV eetrisse 25 aastat tagasi, 1981. aasta 1. augustil, ning esimene video, mis kanali avas, oli The Buggles 'Video Killed the Radio Star'. Kuus aastat hiljem läks eetrisse Elton Johni ja Dire Straitsi 'Money for Nothing'. 1994. aasta novembris toimus Berliinis esmakordselt MTV Euroopa Muusikaauhindade gala, õhtujuhiks Tom Jones.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing