KredEx annab Paldiski mnt kortermajale 1 miljoni

04. september 2006, 17:37

KredEx valis BEEN projekti raames välja 59 korteriga maja Tallinas Paldiski maanteel, mis saab energia säästmiseks miljon krooni.

KredExi teatel osutus konkursi „Muuda oma korterelamu energiasäästlikumaks“ võitjaks maja aadressil Paldiski mnt 171.

Komplekssete renoveerimistööde konkursile laekus 3 pakkumist, mis olid kõik Tallinnast. Sobiva maja otsimist alustas KredEx juba mai alguses.

Oluliseks valiku kriteeriumiks sai kortermaja valmisolek investeerida rekonstrueerimistöödesse vähemalt 5 miljonit krooni. Samuti pidi maja olema ehitatud tüüpprojekti järgi ning olema eelnevalt võimalikult vähe renoveeritud.

KredExi eluasemetoodete divisjoni juhi Mirja Adleri sõnul oli esitatud taotluste arv nii väike eelkõige 5 miljonilise investeeringunõude tõttu. Kortermajade renoveerimine käib Eestis küll hoogsalt, aga tavaliselt võetakse korraga ette vaid üks või kaks suuremat tööd. Selle peamiseks põhjuseks on rahastamisvahendite puudus või hirm suure laenu ees.

BEEN projekti raames renoveeritakse Paldiski mnt 171 maja küttesüsteem, katus, fassaad ja ventilatsioon. Suurima võimaliku energiasäästu saavutamist koordineerib projektijuhi ja omanikujärelvalve teostajana OÜ Ehitusseire.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing