PM: Riik tahab Lasnamäel maad suure kultuuriobjekti tarvis

04. september 2006, 08:07

Kultuuriministeerium tahab lauluväljaku naabruses olevale Lasnamäe paeklindile reserveerida maad uue suure kultuuriobjekti tarvis.

Kultuuriministeeriumi riigivarabüroo juhataja Andres Nõlve sõnul tahab riik maatüki kinni panna igaks juhuks, sest kui aastate pärast tekib näiteks soov ehitada uus ooperiteater, ei pruugi kesklinna läheduses enam selleks sobilikke krunte olla, kirjutab Postimees.

Uue ooperiteatri ehitamist vaagis ministeerium usinalt ligi kaks ja pool aastat tagasi, kui hoone võimaliku asukoha leidmiseks käis koos koguni komisjon.

Toonane ekspertgrupp pidas sobivaimaks kohaks mereäärset ala kesklinna sadama ja Kadrioru vahel, kuid kuna riigil kindlat uue teatri ehitamise plaani pole, otsustas linnavõim tänavu, et rajab sinna lähiaastatel hoopis uue linnavalitsuse maja.

'Kui meie asi tuleb võib-olla 30–40 aasta pärast, siis pole meil mõtet takistada avaliku objekti ehitamist, mis tuleb mõne aasta pärast,' lausus Nõlve.

Lauluväljaku naabruses oleval Lasnamäe paeklindil on aga esialgu veel suured tühjad maa-alad ja riigiametniku sõnul oleks vaja need broneerida, et piirkond elamuid täis ei ehitataks.

Ühe võimaliku kultuuriobjektina kerkiks paeklindile uus ooperiteater. Samas lausus Nõlve, et praegu on veel lahtine, kas seda tulevikus üldse ehitama hakatakse või mitte. Kui klindile ooperiteatrit ei rajata, võib Nõlve sõnul päevakorrale tulla sinna uue kontserdisaali ehitamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing