Ühispanga toel avatakse Tallinnas esimene tasuta jalgrattalaenutus

04. september 2006, 11:31

Tallinna Tehnikaülikooli juures avatakse täna jalgrattalaenutus, kust saab tasuta ja usalduse alusel jalgrattaid laenutada, teatas SEB Eesti Ühispank.

Sarnased jalgrattalaenutused tulevad veel teistegi Tallinna ja Tartu kõrgkoolide juurde, jalgrattalaenutused avatakse Ühispanga toel.

Tallinna Tehnikaülikooli jalgrattalaenutuses on kasutamiseks 50 tõukeratast ja 10 tavalist jalgrattast. Samal päeval Tartu Ülikooli juures avatavas laenutuses hakkab olema 50 tavalist jalgratast.

Kõik laenurattad on märgistatud roheliste kleepsudega, mis teevad need selgelt äratuntavaks. Midagi tagatiseks ega oma isikuandmeid andma ei pea.

Lisaks TTÜle ja Tartu Ülikoolile on lähiajal kavas avada laenutused ka Audentese Ülikoolis, Tallinna Ülikoolis, Tehnika Kõrgkoolis ja Eesti Maaülikoolis. Kokku on üle Eesti kavas hakata laenutama 150 tõukeratast ja 60 tavalist jalgratast.

SEB Eesti Ühispanga noortevaldkonna projektijuhi Allan Seliranna sõnul otsustas pank ettevõtmisele õla alla panna. „Esiteks on rohelise mõttelaadi ja liikuva eluviisi toetamine üks meie sponsorluspoliitika printsiipe. Teiseks on SEB Eesti Ühispanga turuosa just noorte seas kõige kõrgem,” rääkis Selirand panga vastuteenest.

Teise loengu järgsel vaheajal toimuval TTÜ jalgrattalaenutuse avamisel osalevad TTÜ rektor Peep Sürje, poliitik ja olümpiavõitja Erika Salumäe, SEB Eesti Ühispanga jaepanganduse divisjoni asedirektor Riho Unt ja Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilasesinduse esimees Alar Assuküll.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing