Coca-Cola peab lõpetama karastusjookide müümise Leedu koolides

05. september 2006, 11:23

Coca-Cola HBC Lietuva lõpetab sügisel karastusjookide müümise Leedu algkoolides, vahendab BBN.

'Coca-Cola alustab Euroopa Karastusjookide Assotsiatsiooni käitumiskoodeksi rakendamist, mis keelab karboniseeritud karastusjookide müügi põhikoolides ja teistes koolides, kus on õpilased alla 12aastased,' selgitas Coca-Cola HBC Lietuva avalike suhete juht Jorune Juodzbalyte.

Konkurendid näevad Coca-Cola poolset otsust kui reklaamikampaaniat ning väidavad, et Cola-Cola ei kavatse jätta koolide kohvikuid Leedu karastusjookidele.

Selle aasta augustis otsustas Läti valitsus keelata ebatervisliku toidu ja joogi müügi Läti koolides ja lasteaedades. Keelu alla käivad koolieelsed, alg- ja põhikooli asutused ja ka kutsekoolid.

Keelatud toitude ja jookide alla käivad need, mis sisaldavad kunstlikke toiduvärve, säilitusaineid, kofeiini ja aminohappeid ning magusaineid. See tähendab, et keelustatakse ka Coca-Cola ja Pepsi müük.
Läti tervishoiuministeerium on eelnevalt välja toonud, et selliste jookide tarbimine igapäevaselt võib oluliselt kahjustada laste tervist.
Euroopa Liidu direktiivid ei keela värvainete, magusainete ja säilitusainete kasutamist toidu tootmisel, kuid iga liikmesriik võib keelata või piirata tooteid, mis sisaldavad kunstlikke aineid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing