Auto värv paljastab iseloomu

Ralf-Martin Soe 06. september 2006, 00:00

"Kindlasti ütleb auto värv midagi inimese kohta, eks need punased, roosad ja lillad autod teatud määral edevuse märk ole," kommenteeris turvaärimees Urmas Sõõrumaa, kes sõidab siinmail valdavalt halli Mercedesega.

Seltskonnameedias üks tuntumaid eksklusiivsete autode omanikke Sõõrumaa eelistab lõunamaal valget autovärvi, et päike ei kuumutaks, Eestis aga halli, sest see torkab vähem silma ning ka pori ei paista välja, sest muidu peaks autot mõnikord kaks korda päevas pesema.

Erksaid värve ta ei hinda, samas on mehe sõnul mõned autmärgid, mis nõuavad kindlat värvi, näiteks Ferrari peab punane olema. Sõõrumaa sõidab punase Ferrariga viis korda aastas kindlasti, valdavalt Hispaanias või mujal Euroopas.

"Mõni aasta tagasi oli, jah, kollane A8, ent nüüd on selline hõbedane, kõige levinuma värviga Audi A8," kinnitas ärimees Rein Kilk.

"Auto värv võib iseloomustada inimest, kuid see ei ole kõige olulisem asi," sõnas ärimees.

Kilk soetas kollase auto seepärast, et keegi loobus tellitud Audist ja ärimehele avanes võimalus see soodsalt osta. "Väga ilus auto oli ja see värv ei seganud mitte põrmugi," rääkis Kilk oma endisest autost.

"Ma arvan, et paistsin kollase autoga tänavapildis rohkem silma, mis oli liiklusohutuse mõttes kindlasti hea," sõnas Kilk.

"Minu suhe autodesse ei ole samas väga eriline, ma ei ole eriline autofänn," täpsustas mees.

"Kollane värv on klassikaline värv, mis minu arvates sobib Hummerile, nii nagu punane värv sobib Ferrarile ning must värv MB-le ning BMW-le," kommenteeris Enimexi üks omanikke Anatoli Kopijevski.

"Kollast värvi Hummeriga sõidavad kinotähed, seda värvi autod on ka kallimad, mul on ka ATV kollast värvi, kuid MB on hõbedane ja BMW on must," lisas ärimees.

Kopijevski sõnul paistab erksa kollase värviga Hummer liikluses paremini silma, mistõttu on seda värvi autoga ohutum sõita.

"Praegu sõidan musta autoga, kuid praktilisuse huvides eelistan halli," kommenteeris Arco Vara tegevjuht Viljar Arakas, kes on läbi aegade eelistanud konservatiivse värviga autosid.

"Ju nad tahavad rohkem välja paista, sest kollased ja punased autod püüavad pilku," sõnas Arakas erksate värvidega autode omanike kohta. Mees ise ei näe sellistel autodel muud praktilist väärtust.

Briti uuringu järgi põevad lilla ja beeži autovärviga inimesed kaheksa korda enam depressiooni kui sinise või hõbedase auto juhid.

"Auto värv ütleb tihti inimese kohta rohkem kui tema riided või eluase," kommenteeris Briti psühholoog Conrad King, kes uuris tuhandet autoomanikku. Uuringust võib välja lugeda, et rohelise auto omanikud on kõige robustsemad ning punase ja musta autoga sõitjad võitlevad domineeriva positsiooni pärast

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing