Paks seinakate kaitseb seinu löökide ja kriimustuste vastu

Kristiina Kuus 06. september 2006, 00:00

Ühiskondlikes hoonetes, nagu haiglad, hooldekodud, kaubanduskeskused, saab seinte alumine meeter tihtipeale mehhaanilisi kahjustusi. Uusi seinu või värsket remonti aitavad säästa alumiiniumist plastkattega spetsiaalsed seina- ja nurgakaitsed. Selline kaitse on ühtaegu väga hõlpsasti paigaldatav ja dekoratiivne.

"Toote eesmärk on kaitsta siseviimistlust põrutuste eest Ka hoiab see ära sageli murenema kippuvad nurgad. Eriti vajalik on seinakaitse ooteruumides, koridorides, spordihallides ja sööklates," selgitab AB Medical Group Eesti esindaja Margit Saar.

Tema kinnitusel pärineb AB Medical Groupi pakutud toode firmalt Decoba ja selle eeliseks peab ta laia temperatuuritaluvust (-25 °C kuni +125 °C) ning keskkonnasõbralikkust. Seinakaitse on ka tulekindel ja toksiliselt klassifitseeritud. Seinakaitseplaate on saadaval kaheksas kuni kümnes ühevärvilises säravas toonis. Lisaks seinakaitsetele võib nurgad veel käsipuusarnaste liistudega üle vooderdada.

Seinakaitse paigaldamine on Saare seletusel lihtne: see liimitakse plaatidena seinale. Tuleb teada vaid seina täpseid mõõte, mille alusel lõigatakse toode sobivateks tükkideks juba tehases. Seinakaitse vastupidavuse löökidele tagab põhjaks olev alumiinium. Pealispind on krobestatud plastikust. Viimane muudab seina kergesti puhastatavaks: piisab kuivpuhastusest. Lisaks kannatab selline seinakaitse ka kemikaale.

"Ehitajatel on komme materjali pealt kokku hoida. 1,5 cm on optimaalne paksus, mida tuleks antud toote puhul kasutada," hoiatab Meteci Eriprojektide OÜ juhataja Indro Konik liiga nõrga seinakaitse eest. Samas tõdeb ta, et korraliku töö ja materjali puhul peab sein vastu aastakümneid ning talub ka tugevamaid põrutusi. "Kui seina tahtlikult rünnata, on sellele loomulikult võimalik mõlk jätta."

Sisekujundaja Loreida Hein ei ole aga alumiiniumipõhisest seinakaitsest üldse vaimustatud ning parema meelega seda ei kasutaks.

"Seinakaitsena annaks ka märksa loomulikumaid materjale kasutada, kui seda on plastik. Näiteks puitu." Tema veendumusel sobib alumiiniumipõhine seinakaitse lihtsama vastupanu teed minemiseks, kohati on see siiski ka praktiline.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing