Säästumarketite ketti juhtinud Andres Kivistik siirdub Viisnurka

Ralf-Martin Soe 06. september 2006, 00:00

"Ühe lahkumise põhjusena võib välja tuua, et minu nägemus Säästumarketi arengust ei ühildunud Baltimaade Rimi nägemusega," kommenteeris endine Säästumarketite keti direktor Andres Kivistik, kes ei soovinud eelmisest tööandjast pikalt rääkida. Mehe sõnul lõpetati töösuhe sõbralikult ja tema initsiatiivil.

Kivistik uut oma uut töökohta ei avaldanud, sest tegemist on börsifirmaga ning tööleping on veel sõlmimata, siiski ta kinnitas lähimatel päevadel tööle asumist Viisnurka.

Eile õhtul teatas Viisnurk börsile, et Kivistik asub tööle OÜ Skano tegevjuhina.

OÜ Skano on ASi Viisnurk 100% osalusega tütarettevõte, mille põhitegevuseks on mööbli ja sisustuskaupade jaemüük Eestis ja lähiturgudel.

"Rimis liiguvad inimesed iga päev, nende hulgas ei ole Säästumarketite juht mulle teistsuguse tähtsusega kui mõni kategooriajuht, midagi väga erakorralist selles ei ole," kommenteeris Rimi Eesti tegevjuht Ruth Laatre.

"Kivistik liikus edasi ja andis meile varakult sellest teada, lahkumine oli tema isiklikel põhjendustel ja eesmärkidel tehtud valik," ütles Laatre.

"Me oleme tema tööga rahul, meil ei ole ühtegi etteheidet talle," täpsustas Laatre. "Midagi sellist ei ole, et me oleks konflikti sattunud või ta poleks millegagi hakkama saanud."

"Kui ametlikult on tööleping sõlmitud, siis võime Kivistiku kohta ka avalikult kommenteerida," vastas Viisnurga juhatuse esimees Toivo Kuldmäe sekretäri vahendusel. Kindlasti toimub see lähiajal, täpsustas sekretär.

"Isiklikult ma Kivistikku ei tunne," tõdesid nii VP Marketi avalike suhete juht Erkki Erilai, Comarketi nõukogu esimees Jüri Vips kui ka kunagine Säästumarketite (ja Kesko) juht Maldar Mäesalu. Jüri Vipsi sõnul on nii lühikese ajaga võimatu väga palju korda saata, mistõttu on raske hinnata ka Kivisiku rolli Säästumarketite arenemisel. Lahkumise põhjuseid võib otsida ka Rimi personalipoliitikas, lisas Vips, väites et Rimis on kõige suurem personali voolavus. "Säästumarketite käekäiku mõjutab olulisemalt see, et Lidl ei tule, mitte selle juht," sõnas Vips.

Kivistiku mantlipärija on Andrija Lilleoja, kes seni töötas Säästumarketite keti müügijuhina. "Lilleoja on igati tubli ja noor naisterahvas," kiitis Rimi tegevjuht Ruth Laatre.

Alates 1997. aastast oli Andres Kivistik seotud aktsiaseltsiga Hydro Texaco, kus alustas müügijuhina, tõustes ametiredelil kiiresti müügidirektoriks ning 2002. aastal ettevõtte tegevjuhiks.

Andres Kivistik (40) on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis haldusjuhtimise ja automaatika eriala ning täiendanud end mitmel juhtimise ja meeskonnatöö koolitustel. Ta on abielus ning kahe lapse isa.

Säästumarketi uus juht Andrija Lilleoja (29) jätkab ettevõtte juhtimisel sama suunda, mis tema eelkäija Andres Kivistik. Lilleoja võttis Säästumarketi juhtimise üle 21. augustil.

Kas Teil on plaanis muuta midagi Säästumarketi senises juhtimises?

Suuri muudatusi plaanis pole, kavas on hoida senist suunda. Olen rahul tehtud tööga.

Mis on Teie lähiaastate eesmärk Säästumarketi juhina?

Tahame jätkuvalt olla suurim discounter-kett Eestis.

Kes on teie suurim konkurent Eestis?

Maxima ketti peame oma suurimaks konkurendiks. Kuidas turuosad viimases kvartalis jagunesid, pole praegu veel teada.

Kui suur on Teie palk?

Sellele küsimusele ma vastust ei anna.

Selver teatas eile, et laienes Lätti. Kas ka Säästumarketil on plaanis laieneda sel suunal?

Meie kontsernil on Lätis Supernetto kett. Selle tegemisi ei ole mina pädev kommenteerima.

Tõusite juhiks firma seest, kui kaua olete Säästumarketis töötanud?

Selles firmas alustasin 2001. aastal. Enne seda töötasin firmas IMG Kasiinod saali juhatajana.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing