ÄL: Tallinn peatab ohtlikud veod ja Alexela Terminali tegevuse

06. september 2006, 07:56

Tallinn tahab keelata plahvatusohtlikud raudteeveod kesklinnas, see samm sulgeks Alexela.

Majandusminister Edgar Savisaarele antakse lähipäevil ettekanne Tallinna raudtee ümbersõidutrassi valikutest, mis julgustab linnajuhte bensiinirongidele kohe punast tuld näitama, kirjutab Ärileht.

Tallinn kavatseb keelata bensiini ja teiste kergelt süttivate ainete veo läbi linnasüdame raudteel veel enne, kui ehitatakse ümbersõit läbi Harjumaa valdade, teatas eile Tallinna linnavolikogu esimees Toomas Vitsut.

'Ümbersõitude ehitamine võtab liiga kaua aega,' põhjendas Vitsut, kui oli tutvunud Tallinna Sadamatellitud trassivaliku uurimusega. Veokeeld sunniks tegevuse lõpetama Alexela Terminali, mis töötleb Paldiski Lõunasadamas bensiine ja gaase.

Paldiski kütuseterminalide sulgemine või ümberkolimine teistesse sadamatesse läheks hinnanguliselt maksma ligi miljard krooni, ütles majandusministeeriumi raudteeosakonna juhataja Ain Tatter.

Alexela ei nõustu vedude keelamisega, sest tegutseb seaduslikult, ütles ettevõtte osanik ja juht Heiti Hääl. 'Paldiskis asuva terminali sulgemise hind võiks olla ligi kolm miljardit krooni, sest lisaks maksumusele tuleb kompenseerida ka saamata jäänud kasum,' selgitas Hääl. Alexela omanikud investeerisid terminali rajamisse ligi 1,1 miljardit krooni.

Kui Tallinn saab raudteevedude üle otsustamiseks õiguse, siis loob see pretsedendi ligi 50 omavalitsuse jaoks, kelle maid raudtee läbib.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing