EPL: Keskpolügooni umbsõlme lahendamisel viimane vaatus

06. september 2006, 07:33

Tänavu suvel võidetud kohtulahing andis kaitseministeeriumile polügooni ehitusele ette jäävate maade omanikega läbirääkimisel trumbid kätte.

Kaitseministeeriumi ametnikud räägivad, et viimaste aastate jooksul riigikaitseliste arengute üheks umbsõlmeks olnud keskpolügooni arendamise protsessis on saabunud lahendus ning kaitseväe jaoks üliolulise harjutusala ehituse teelt on kadumas viimased takistused, kirjutab Eesti Päevaleht.

Murrang, mis suhetesse oodatud konstruktiivsuse tõi, juhtus tegelikult juba selle suve algul, mil kaitseministeerium ja Kuusalu vald saavutasid kohtuvõidu kolme keskpolügooni alal maatükke omava inimese üle. Nimelt vaidlustasid kolm maaomanikku valla poolt kehtestatud detailplaneeringu ja soovisid oma rahuldamata jäetud kaebuse viia edasi riigikohtusse. Juunis otsustas riigikohus asja mitte menetlusse võtta.

Vaidlus käis selle üle, kas vald pettis inimeste õigustatud ootusi sellega, et planeeris oma territooriumile keskpolügooni ja võttis seega inimestelt võimaluse oma esivanematelt päranduseks saadud maatükke nende soovi kohaselt kasutada.

Kohtulahendi olulisus peitub selles, et nüüdsest pole teistel maaomanikel enam võimalik riiki samasuguste väidetega kohtusse anda.

'Aeg on edasi läinud. Suur kohtuvaidlus on läbi ja pärast lahingut ju rusikatega ei vehita,' nendib Concordia advokaadibüroo jurist Ott Saame, mees, kes esindab mitut polügooni juures maatükki omavat inimest.

'Meil käivad hetkel kaitseministeeriumiga läbirääkimised. Küsimus saab olema lihtsalt õiglases kompensatsioonis,' lisab ta.

Kaitseväe keskpolügooni teeninduskeskuse ehitustööd Läsna küla lähedal Kuusalu vallas algasid veidi rohkem kui kaks nädalat tagasi. Ametlikku nurgakivi panekut on oodata oktoobris. Üle 65 miljoni krooni maksev linnak on ainus hoonetekompleks, mis on keskpolügooni juurde planeeritud, valmis peaks see saama juunis 2007.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing