Euroopa Komisjon Eesti eurorahade jagamist veel ei kommenteeri

06. september 2006, 14:09

Hetkel arutab Euroopa Komisjon eurorahade jagamiseks koostatud rakenduskavasid Eestiga, kuid täpsemalt kommentaare andma veel ei soostu.

Augustis lõppes avalik ettepanekute ja kommentaaride esitamise tähtaeg rakenduskavadele, mis on koostatud aastatel 2007-2013 Eestile eraldatava 53,2 miljardi krooni struktuurivahendite jagamiseks. Neli rakenduskava koostasid rahandusministeeriumi koordineerimise all haridus- ja teadusministeerium, keskkonnaministeerium ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Rakenduskavas tuuakse välja prioriteetsed suunad ja nendele eraldatud toetusraha.

Intervjuu Euroopa Komisjoni regionaalarengu peadirektoraadi Eesti laua juhi Jörgen Greniga.

<b>Mis seisus on kõnelused Eesti ja Euroopa Komisjoni vahel rakenduskavade osas?</b>
Me oleme alustanud mitteametlikke kõnelusi rakenduskavade üle. Nagu teate, on olemas üldine strateegia ja selle lisaks neli rakenduskava. Just alustasime Eesti mõtete läbivaatamist järgmiseks seitsmeaastaseks perioodiks. Samas alustasime mitteametlikke kõnelusi ka sisu üle. Oleme käinud mõned korrad Eestis ning rääkinud ministeeriumide ja teiste partneritega.

<b>Mida võite kavade kommentaariks öelda?</b>
Me ei saa kavasid ametlikult kommenteerida, sest me alles arutame neid Eesti ametivõimudega. Me saadame kommentaarid Eesti ametivõimudele ja kui nad soovivad need avalikustada, siis see on nende otsus, kuid meie ei saa seda veel teha.

<b>Millal võiksid kõnelused lõppeda?</b>
Täpset kuupäeva pole määratud, kuid me jätkame kõnelusi vähemalt kuni oktoobrini ja siis alustame ametlikke läbirääkimisi novembris. Tegelikult on praegu käimas segu ametlikust ja mitteametlikust, kuid hetkel on meil seda veel keeruline kommenteerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing