Märt Vooglaid: Manutent tahab Lätis teenida nelja aastaga ligi miljard krooni

06. september 2006, 17:40

Manutent OÜ ainuomanik Märt Vooglaid peab Riiat üheks oma olulisemaks kasumi teenimise kohaks järgneval neljal-viiel aastal.

Arendusprojektide ehituse rahastamise osas käivad veel läbirääkimised Lätis esindatud pankadega. Kuna läbirääkimised käivad mitme pangaga, siis ei ole veel selge, kes täpselt ja millise intressiga ehitustegevust rahastama hakkab.

Alginvesteeringud maa soetamiseks Jurmalas on tehtud omakapitali baasil. Maa soetamiseks Riias, Daugava jõe ääres, kaasati lisaks omakapitalile ka pangalaen Lätis tegutsevast HVB Latviast, mis kuulub Euroopa suuruselt 5-nda panga, UniCredit Gruppi.

Võrreldes Tallinnaga on Riia kinnisvaraturg varasemas arengustaadiumis, kus nõudlus uue elamispinna järele ületab pakkumist. Ka ruutmeetri hinnad Riia korteriturul on Tallinnaga võrreldes tunduvalt kõrgemad.

Manutent peab Riiat üheks oma olulisemaks kasumi teenimise kohaks järgneval neljal-viiel aastal. Järgneva nelja aasta jooksul võib nende projektide kasum küündida 60 miljoni euroni.

Märt Vooglaiu kinnisvaraarendusfirma Manutent alustab kahe suuremahulise arendustegevusega Lätis - Riias ja Jurmalas, teatas ettevõte täna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing