Mees üritas 100 000 krooni väärtuses vähke Soome smugeldada

Mariliis Pinn 06. september 2006, 11:24

Keskkonnainspektorid võtsid Kuivastu sadamas kinni mehe, kes üritas 2200 Saaremaalt ebaseaduslikult püütud jõevähki Soome toimetada, vahendas Meie Maa.

Kinnipüütud vähikoorma omanikul ei olnud ette näidata ühtki dokumenti, vähid olevat ta ise oma tarbeks püüdnud ning osaliselt ka kokku ostnud. Hinnanguliselt oleks vähikaupmees teeninud kuni 100 000 krooni, Soomes maksab üks jõevähk 50-60 krooni.

Keskkonnainspektor Heino Vipi sõnul oli tegemist rekordilise kogusega, siiani suurim tabatud kogus kuni 800 ebaseaduslikult püütud jõevähki. Vipi sõnul oli keskkonnainspektsioonil infot, et Saaremalt veetakse vähki Soome. Vihje andis ka vargus ööl vastu 1. septembrit Leisi vallas Angla vähikasvatusest, kust rööviti 1000 jõevähki. Kahtlus, et vaevalt nii suurt kogust enda tarbeks varastati, viis keskkonnainspektorid Kuivastu sadamasse, kus ootas praami pahaaimamatu vähikaupmees.

Üle poole vähkidest olid alamõõdulised, mida ei tohi ka loaga püüda. Praeguseks on vähid Saaremaa veekogudesse tagasi lastud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing